ESA видало контракт на будівництво компонентів LOP-Gateway

Європейське космічне агентство підписало контракт із компанією Thales Alenia Space на будівництво двох модулів місячної станції LOP-Gateway. Про це було оголошено на Міжнародному астронавтичному конгресі.


Орієнтовна схема початкової конфігурації станції LOP-Gateway. Джерело: NASA

Згідно з умовами контракту, Thales Alenia Space візьме на себе будівництво модулів ESPRIT (European System Providing Refueling, Infrastructure and Telecom) та I-Hab. Перший буде складатися з двох елементів -— HLCS (Halo Lunar Communication System) і ERM (ESPRIT Centennial Module). HLCS призначений для забезпечення зв’язку між станцією та Місяцем. Він буде запущений 2024 року ракетою Falcon Heavy разом з американським модулем HALO. ERM забезпечить можливість дозаправки місячного форпосту. Крім того, він буде оснащений невеликим герметичним відсіком з оглядовими ілюмінаторами. Крізь них екіпаж станції зможе спостерігати за Землею та Місяцем. Запуск Erm запланований на 2027 рік.

I-Hab – це житловий модуль, всередині якого зможе розміститися весь екіпаж LOP-Gateway (чотири астронавти). Він буде оснащений системою життєзабезпечення, а також забезпечить захист від мікрометеоритів і сонячного випромінювання. Крім того, I-Hab матиме стикувальний вузол, призначений для приймання вантажних і пілотованих кораблів.

Варто зазначити, що інші учасники проекту Gateway також докладуть зусиль до створення модуля. Наприклад, JAXA сконструює систему життєзабезпечення, NASA візьме на себе авіоніку та програмне забезпечення, а Космічне агентство Канади надасть роботизований маніпулятор. На даний момент запуск I-Hab запланований на 2026 рік.

Thales Alenia Space разом із Airbus також отримали контракт на попередню розробку проекту EL3 (European Large Logistic Lander). Він передбачає створення автоматичного апарату, здатного доставити на Місяць півтори тонни вантажу, який може бути використаний для постачання місячних поселень, а також наукових місій.

За матеріалами: https://www.thalesgroup.com