ESA відправить місію до Венери

Європейське космічне агентство (ESA) назвало переможця п’ятого відбору програми Cosmic Vision у категорії місій M-класу. До них належать космічні апарати, вартість яких становить близько 500 млн євро. У фіналі відбору брало участь два проєкти: місії EnVision і Theseus. Перша передбачала створення зонда для вивчення Венери, друга — будівництво апарата для відстеження високоенергетичних подій у Всесвіті. У підсумку, ESA віддало перевагу венеріанській місії.

Місія EnVision (концепт). Джерело: VR2Planets

Основними цілями EnVision стануть: вивчення атмосфери та ендогенної активності Венери, а також складання детальної карти її поверхні. Для цього апарат обладнають трьома основними блоками наукових інструментів: набором спектрометрів, підповерхневим радаром і радаром із синтетичною апертурою. Перші два інструменти будуть побудовані європейськими вченими, третій надасть NASA.

Для запуску венеріанського зонда буде використана ракета Ariane 6. Наразі старт заплановано на 2031–2033 рік. Переліт до Венери займе 15 місяців. Ще 16 місяців піде на те, щоб EnVision вийшов на робочу орбіту. З метою економії палива для цього буде залучено метод аеродинамічного гальмування. Його суть полягає у використанні атмосфери планети для зміни орбітальних параметрів космічного апарата. Після завершення гальмування EnVision залишиться на 92-хвилинній квазіполярній орбіті з перицентром 220 км і апоцентром 540 км.

Місія EnVision (концепт). Джерело: NASA / JAXA / ISAS / DARTS / Damia Bouic / VR2Planets

Варто нагадати, що лише кілька днів тому NASA повідомила про намір реалізувати дві місії, метою яких також стане Венера. Проєкти з вивчення другої планети мають й інші космічні агентства. Отже, вже зараз можна констатувати, що друга половина 2020-х — початок 2030-х стане часом своєрідного ренесансу в справі досліджень «Ранкової зорі».

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна