ESA провело нові випробування парашутів ExoMars

Наприкінці червня на шведському полігоні Кіруна були проведені нові висотні випробування парашутної системи місії ExoMars. Вона складається з двох основних парашутів (кожен зі своїм витяжним), перший із яких відкривається на надзвуковій швидкості, а другий — на дозвуковій.

Схема роботи парашутної системи ExoMars. Джерело: ESA/Роскосмос

Тести виглядали наступним чином. Модель посадкового апарата за допомогою стратостата піднімали на висоту 29 км. Після скидання відкривався витяжний парашут, а потім із тороїдальних мішків витягали один із головних парашутів.

Метою першого випробування була перевірка надійності 15-метрового надзвукового парашута, створеного компанією Airborne Systems. Він спрацював без будь-яких зауважень. Під час другого випробування фахівці перевірили покращений за результатами попередніх випробувань 35-метровий дозвуковий парашут і сумку виробництва компанії Arescosmo.

Відкритий купол надзвукового парашута ExoMars. Джерело: ESA

За словами представників ESA, результати другого тесту не можна назвати ідеальними. Після плавного витягання з мішка під час фінального відкриття сталося раптове відділення витяжного парашута. Швидше за все, це означає, що купол основного парашута піддався підвищеному тиску в певних частинах. В результаті тканина купола була розірвана, але пошкодження обмежилося кевларовим армуючим кільцем. Незважаючи на проблеми, парашут виконав свою функцію, зменшивши швидкість до необхідних значень, і посадка відбулася нормально.

Найближчим часом інженери проаналізують дані, зібрані під час випробувань, і, можливо, внесуть додаткові зміни в конструкцію парашутної системи ExoMars. Її наступні тести заплановані на осінь 2021 року, вони пройдуть на випробувальному майданчику в штаті Орегон.

На основі: https://www.esa.int