ESA проведе модернізацію ExoMars

Влітку цього року ESA та «Роскосмос» збиралися відправити до Червоної планети марсохід ExoMars. Однак ці плани не вдалося реалізувати через пандемію коронавірусу COVID-19. Вона унеможливила проведення в запланований термін вирішальних висотних тестів парашутної системи місії, а також операції по фінальному складанню апарату. Тому запуск ExoMars був перенесений на наступне пускове вікно — воно відкриється у 2022 р.

Тож в ESA вирішили скористатися дворічною паузою, щоб модернізувати та замінити деякі компоненти ровера. Нещодавно європейське агентство опублікувало список «ремонтних робіт»:

  • буде покращено кріплення сонячних батарей ExoMars;
  • замінений один з електронних блоків аналізатора MOMA (Mars Organic Molecule Analyser);
  • також фахівці розглядають можливість замінити на запасний екземпляр інфрачервоний спектрометр ISEM;
  • камера CLUPI отримає оновлення програмного забезпечення.

Що стосується висотних парашутних тестів, то вони перенесені на вересень 2020 року. Випробування будуть проведені в Орегоні. Фахівці місії розраховують на те, що перевірка завершиться успіхом. Наземні випробування, проведені в кінці минулого — початку цього року інженерами Лабораторії реактивного руху (NASA JPL) показали, що внесені в конструкцію парашутів зміни, дали свій результат. Тести свідчать, що тепер вони плавно витягуються з сумок без пошкодження матеріалу куполів.

За матеріалами: http://www.esa.int