Джефф Безос здійснить політ на New Shepard

Засновник Amazon і один з найбагатших людей на планеті Джефф Безос (Jeff Bezos) оголосив про те, що разом зі своїм братом Марком здійснить суборбітальний космічний політ на кораблі New Shepard. Про це він повідомив в своєму Instagram. За словами Безоса, він відправиться в цю подорож зі своїм братом Марком.

Джек Безос. Джерело: Blue Origin

New Shepard побудований компанією Blue Origin, яка належить Безосу. Система призначена для суборбітальних рейсів. Вона складається з ракетного прискорювача (ступеню) і капсули, розрахованої на шість чоловік. Після відділення від ступеню капсула ненадовго перетинає лінію Кармана (умовну позначку на висоті 100 км, прийняту в якості кордону між земною атмосферою і космічним простором). Потім щабель здійснює м’яку посадку за допомогою двигуна, в той час як капсула приземляється на парашутах. Загальна тривалість польоту з моменту відриву від стартового столу до посадки становить близько 10 хвилин.

Запуск New Shepard. Джерело: Blue Origin

В цілому, починаючи з 2015 року, Blue Origin провела 15 випробувань New Shepard. Під час першого тесту компанія втратила прискорювач. Решта 14 польотів пройшли без будь-яких проблем. На даний момент перший пілотований рейс корабля призначений на 20 липня. Подія буде приурочена до чергової річниці посадки на Місяць місії Apollo 11.

Варто зазначити, що одне з місць у майбутній політ розігрується на онлайн-аукціоні. На даний момент ставка становить 2,8 млн доларів. Швидше за все, підсумкова вартість буде ще вище, оскільки відкрита стадія аукціону триватиме до 10 червня, а 12-го червня відбудеться фінальна частина торгів.