Компанія Rocket Lab зуміла встановити вельми незвичне досягнення. Вона здійснила два запуски з двох різних півкуль з інтервалом менш ніж у 24 години.
Першою була запущена суборбітальна ракета HASTE. Вона стартувала з території Середньоатлантичного регіонального космопорту, розташованого на території острова Воллопс у штаті Віргінія.
HASTE створена на базі ракети Electron і здатна взяти до 700 кг вантажу. Вона призначена для гіперзвукових випробувань. Ракета виводить корисне навантаження на суборбітальну траєкторію, забезпечуючи прискорення до гіперзвукових швидкостей за допомогою спеціальних обтічників і модифікованого верхнього ступеня. Місія завершилася успіхом. Оскільки замовником місії виступало Міністерство оборони США, Rocket Lab не надала жодної інформації про корисне навантаження, а також даних про розвинену ракетою швидкість та її максимальну висоту.
Через 21 годину 55 хвилин після цього Rocket Lab запустила місію Ice AIS Baby. У її межах запущена з космодрому на новозеландському півострові Махія ракета Electron успішно вивела п’ять супутників компанії Kinéis на низьку навколоземну орбіту висотою 643 км. Апарати є частиною сузір’я, призначеного для визначення місця розташування будь-якого підключеного об’єкта в будь-якій точці світу. Воно забезпечує передачу даних користувачам у режимі, близькому до реального часу, з низьким бітрейтом і дуже низьким споживанням енергії.
Ця місія стала 14-ю космічною місією Rocket Lab у 2024 році та 56-м запуском загалом. Завдяки її успіху компанія також оновила власний рекорд за найменшим часом між двома запусками своїх ракет.
Уже наступного року Rocket Lab збирається представити свою нову ракету Neutron. Це носій середнього класу, здатний вивести до 13 тонн вантажу на низьку орбіту і має багаторазовий перший ступінь. Для друку компонентів нової ракети Rocket Lab використовує один з найбільших 3D-принтерів у світі.