Другий запуск ракети Astra відбудеться в грудні

Інженери стартапу Astra Space успішно завершили всі заплановані випробування нової версії свого малого носія Rocket 3 (Rocket 3.2). Найближчими днями він буде перевезений зі штаб-квартири компанії в Каліфорнії на космодром Кодьяк, розташований на однойменному острові біля берегів Аляски.

Rocket 3.0 на стартовому майданчику комплексу Кодьяк. Джерело: Astra Space

Дванадцятиденне пускове вікно відкриється 7 грудня. Представники компанії не сказали, чи буде ракета нести якесь корисне навантаження. Відомо, що під час попередньої спроби запуску на борту не було вантажів від комерційних клієнтів. Справа в тому, що керівництво Astra Space з обережністю ставиться до своїх шансів на успіх, заявивши, що розраховує досягти орбіти за три спроби.

Ракета-носій Rocket 3 має двоступеневу конструкцію і може доставити 25 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту. У майбутньому Astra планує збільшити вантажопідйомність до 150 кг. Перша спроба запуску носія була зроблена 2 березня 2020 року, однак менш ніж за хвилину до увімкнення двигуна стався витік палива, що призвело до загоряння і серйозного пошкодження ракети.

Запуск ракети-носія Rocket 3.1. Джерело: Astra Space

Друга спроба відправити Rocket 3 в космос відбулася 11 вересня 2020 року. Але всього через 30 секунд після запуску в її конструкції з’явилися небажані вібрації, що викликало відхилення від заданої траєкторії. В результаті інженери вирішили вимкнути двигуни ракети, після чого вона впала на острів і вибухнула.

За матеріалами: https://spacenews.com