Астрономи вдивилися у ту область космосу, яку ми бачимо такою, якою вона була під час так званого «Космічного полудня». Вони дослідили об’єкти, які є випромінювачами так званої лінії Лайман-альфа. Вважається, що саме таким був Чумацький Шлях кілька мільярдів років тому.

«Космічний полудень»
Науковці з Університету Рутгерса провели дослідження тієї частини Всесвіту, яку ми бачимо такою, якою вона була через 2–3 млрд років після Великого вибуху. Це вже далеко не часи перших галактик, про які так багато сперечаються фізики, але події тоді відбувалися достатньо цікаві.
Цей час має назву «Космічний полудень». Тоді космос вже був дуже схожим на сучасний, однак у ньому відбувалося чимало унікальних подій. Зокрема існував особливий тип галактик, який називається випромінювачами Лайман-альфа (ВЛА).

Взагалі Лайман-альфа — це особлива лінія у спектрі випромінювання, яка виникає через нетепловий механізм. Вона належить до ультрафіолетової лінії спектра та фіксується у багатьох досить рідкісних процесах.
Минуле Чумацького Шляху
Для того, аби розібратися із ВЛА науковці зібрали більше даних і використали для їхнього аналізу алгоритм машинного навчання, який і дозволив зрозуміти, через що у спектрі галактик з’являється ця лінія. Причина полягає в тому, що вони переживають сплеск зореутворення.
Важливо те, що з часом ВЛА перетворюються на галактики, які на диво здаються звичайними. Однією з причин такого враження є те, що й сам Чумацький Шлях належить до них. Тож цілком можливо, що він теж колись пережив спалах зореутворення, хоча цю теорію ще належить перевірити.
За матеріалами phys.org