Діючі та заплановані космічні місії ESA

Інфографіка Космічні технології Новини астрономії, астрофізики та космології

Представлені інфографіки, підготовлені Європейським космічним агентством (ЕSA), присвячені орбітальним обсерваторіям і міжпланетним місіям, що реалізуються за участю відомства. Варто підкреслити, що деякі з них є повністю європейськими проектами, у той час як в інших (наприклад, телескоп Hubble) ESA виступає як молодший партнер.

Зараз європейський «міжпланетний флот» складається з наступних апаратів: зонди SOHO, Proba-2, «Хіноде» та IRIS займаються вивченням Сонця, BepiColombo здійснює переліт до Меркурія, супутник Cluster досліджує земну магнітосферу, апарати Mars Express і TGO працюють на ареоцентричній орбіті.

У цьому десятилітті ESA планує запустити сім нових міжпланетних місій. Метою апаратів Proba-3 та Solar Orbiter стане наше світило. SMILE візьметься за вивчення земної магнітосфери. «Марсіанська флотилія» поповниться зондами ExoMars (орбітальним і посадковим) і MME. Апарат JUICE буде запущений до системи Юпітеру, а Comet Interсeptor розміститься на «паркувальній» орбіті в очікуванні придатної для вивчення комети.

Що стосується орбітальних обсерваторій, то на даний момент ESA бере участь у супроводі місій Hubble, Gaia, XMM-Newton, Integral і CHEOPS. Найближчими роками агентство збирається додати до них телескопи James Webb, Ariel, WFIRST, Euclid, PLATO, XRISM и Einstein-Probe. У більш віддалених планах відомства згадуються запуск рентгенівської обсерваторії Athena та гравітаційно-хвильової обсерваторії LISA.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine