Демонстратор китайської багаторазової ракети піднявся на висоту 300 м

Приватна китайська компанія LinkSpace здійснила нове успішне випробування демонстратора RLV-T5. Апарат піднявся на висоту 300 м, а потім здійснив м’яку посадку за допомогою двигунів. Загальна тривалість польоту склала 50 с.

RLV-T5 призначений для відпрацювання технологій вертикальної посадки, які будуть використані в проєктованій LinkSpace ракеті Newline-1 з багаторазовим першим ступенем. Висота демонстратора становить 8,1 м, маса — 1,5 тонни. Він оснащений п’ятьма рідинними ракетними двигунами, що працюють на етанолі та рідкому кисні.

Найближчим часом Linkspace збирається довести висоту польоту RLV-T5 до позначки 1 км, після чого почати експерименти з більшим демонстратором RLV-T6, який зможе здійснювати суборбітальні польоти з перетином лінії Кармана (100 км над рівнем моря).

Щодо ракети Newline-1, то її дебютний політ має відбутися 2021 року. Носій матиме двоступеневу конструкцію. Його висота становитиме 20 м, маса в заправленому стані — 33 тонни. Він зможе виводити корисне навантаження масою до 200 кг на сонячно-синхронну орбіту висотою 250-550 км. Згідно із заявами представників LinkSpace, вартість запуску Newline-1 в одноразовій конфігурації становитиме 4,5 млн доларів, з поверненням першого ступеня — 2,25 млн доларів.

За матеріалами https://spacenews.com