Дебютний пуск Vulcan знову відклали

Пусковий оператор ULA (спільне підприємство Boeing і Lockheed Martin) повідомив про намір замінити верхній ступінь Centaur, який встановлений на новій ракеті Vulcan. Перший ступінь носія залишиться на мисі Канаверал в очікуванні заміни.

Пропалення першого ступеня ракети Vulcan. Джерело: ULA

Рішення про заміну ухвалили за результатами розслідування інциденту, що стався 29 березня. Тоді під час випробування Centaur стався витік водню. Він спалахнув, що призвело до пошкодження як самого ступеня, так і випробувального стенда.

Під час розслідування фахівці ULA ідентифікували причину інциденту й ухвалили рішення посилити конструкцію баків Centaur. Уже встановлений на ракеті Vulcan ступінь буде знято та відправлено на завод для модифікації. Його замінять іншим екземпляром, який буде використаний для завершення кваліфікаційних випробувань, перерваних через березневий інцидент.

Поки що в ULA не повідомили, скільки часу знадобиться на відновлення пошкодженого стенда та проведення всіх необхідних тестів. Але за оцінками більшості експертів, йдеться щонайменше про кілька місяців. Раніше керівник ULA Торі Бруро говорив, що навіть за необхідності внесення змін до конструкції Vulcan, він розраховує, що її пуск відбудеться до кінця поточного року.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому інженери ULA провели пропалення першого ступеня Vulcan, на якому встановлено метанові двигуни BE-4 виробництва компанії Blue Origin. Випробування завершилося успіхом. Цей тест став завершальним у програмі випробувань першого ступеня.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine