Науковці, які вивчають небезпечні для Землі астероїди, кажуть, що наша сусідка Венера може приховувати частину справді небезпечних космічних каменів. Вони обертаються по спільній з нею орбіті, й саме через це їх надзвичайно складно виявити із Землі.

Венера та астероїди
Двадцять років тому Сенат США поставив перед науковцями NASA задачу виявити 90 % усіх небезпечних для Землі астероїдів. Відтоді вчені відкрили чимало об’єктів, які потенційно можуть становити загрозу для нашої планети, але так і не наблизилися до остаточного виконання завдання.
Небезпечних астероїдів насправді існує чимало, і, як нещодавно з’ясували вчені, частина з них ховається завдяки Венері. У нещодавно опублікованій статті досліджуються ті астероїди, які рухаються тією ж орбітою, що й наша найближча сусідка.
Загалом відомо близько двадцяти подібних об’єктів. Орбітальна механіка не заперечує можливість їхнього існування — доти, доки їхні траєкторії не перетинаються з орбітою самої Венери. Тож, теоретично, вони можуть залишатися на своїх орбітах необмежено довго.

Втім, ці об’єкти залишаються потенційно небезпечними для Землі. До цієї категорії належать усі небесні тіла діаметром понад 140 м, що наближаються до нашої планети на відстань менше ніж 0,05 астрономічної одиниці. Астероїди, про які йдеться, відповідають цим критеріям.
Небезпека
Можна було б сказати, що все це — просто формальність, викликана занадто обережним підходом до визначення того, які астероїди небезпечні, а які — ні. Але насправді деяка небезпека від спільноорбітальних з Венерою астероїдів залишається.
Насправді орбіти цих об’єктів можуть зазнавати значних коливань і з часом змінюватися. Навіть незначні зміни траєкторії можуть призвести до того, що ці космічні камені опиняться поблизу Землі.
А найгірше те, що вчені навіть не можуть точно оцінити, наскільки ж стабільними є орбіти цих астероїдів. Бо через їхню близькість до Сонця час спостереження вкрай обмежений. Крім того, всередині орбіти Венери обертається ще чимало тіл, спостерігати які також практично неможливо.
Тому насправді ніхто не може точно сказати, скільки ж там небезпечних астероїдів. Фахівці дуже розраховують на великий телескоп обсерваторії Вери Рубін, що має почати працювати вже у липні 2025 року.
За матеріалами phys.org