Чи справді аерокосмічні інженери та нейрохірурги розумніші за інших людей?

Дослідження показало, що ракетобудівники та нейрохірурги не розумніші за звичайних людей.

Результати досліджень з Бристольського університету, UCL, Імперського та Королівського коледжів Лондона показують, що й аерокосмічні інженери, й нейрохірурги мають схожий рівень інтелекту із загальними верствами населення.

Аерокосмічний інженер під час роботи. Фото: Icandotech

Коли ми хочемо підкреслити нескладність якоїсь роботи, зазвичай вживаємо фрази: «Це не ракетобудування», «Це не нейрохірургія», «Це не ядерна фізика» тощо. Вчені вирішили перевірити доцільність цих виразів, порівнявши інтелект 329 аерокосмічних інженерів і 72 нейрохірургів з 18 257 середньостатистичними людьми.

Усі учасники пройшли онлайн-тест, який оцінює шість різних аспектів (доменів) людського мислення, зокрема, планування й міркування, робочу пам’ять, концентрацію уваги та здатність обробляти емоції. Під час аналізу враховували стать, домінування однієї з рук та професійний досвід за кількістю років.

Дослідження виявили, що аерокосмічні інженери та нейрохірурги не виділялися серед решти учасників за більшістю пунктів. Однак аерокосмічні інженери продемонстрували кращі когнітивні маніпуляції, а нейрохірурги легше розв’язували задачі.

Мета дослідження — показати, що ці професії — не занадто складні, й мотивувати сьогоднішніх школярів сміливо обирати спеціальність аерокосмічного інженера або нейрохірурга.

Нагадаємо, що ви можете прочитати на нашому сайті історію космічної галузі Великобританії, її амбітні плани, а також про головні віхи британського ракетобудування.

За матеріалами bristol.ac.uk

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine