Чотириногий робот для Європи може дослідити Енцелад

Понад 10 років група розробників з Лабораторії реактивного руху NASA розробляла чотириногого робота, який міг би здійснити посадку на крижаний супутник Юпітера Європу і мандрівки ним. Зараз ця місія скасована, однак інженери сподіваються, що створена ними машина зможе полетіти на супутник Сатурна Енцелад.

Europa Lander
Europa Lander. Джерело: phys.org

Проєкт Europa Lander

Команда інженерів із Лабораторії реактивного руху NASA нещодавно розповіла про свій досвід розробки крокуючого робота для місії Europa Lander. Зараз цей проєкт зупинений, однак вчені сподіваються на можливість його використання для вивчення супутника Сатурна Енцелада.

Розробка робота для вивчення супутника Юпітера Європи та супутника Сатурна Енцелада стартувала ще 2013 року. Ці два небесні тіла схожі тим, що під їхньою крижаною поверхнею ховаються океани, в яких може бути життя. Тож вчені дуже б хотіли запустити робота, який би плавав і шукав там живих істот.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Марс №1 2024 (190)

До товару

Однак поки що вони змушені працювати над реалістичнішим завданням: пересуванням поверхнею і її бурінням. Саме на це і був розрахований проєкт Europa Lander. Причому робот мав бути напівавтономним. Відстань до цього тіла велика, до того ж супутник часто ховається за Юпітером. Тож команди на нього мали передавати лише раз на кілька діб, а решту часу він мав на своїх чотирьох ногах ходити самотужки та досліджувати крижану поверхню.

Результати розробки

За цей час була справді проведена велика робота. Інженери не лише розробили креслення чотириногого робота, а й створили його прототип. Вони навіть врахували той факт, що в системі Юпітера багато радіації, тому для кожного з його елементів їм вдалося створити свою систему захисту.

Робот, якого створила команда, мав усі функції, які науковці вважали необхідними для подорожі на Європу (а саме вона, а не Енцелад, розглядалася як першочергова мета) — вони спочатку протестували його за допомогою симуляцій, потім — у своїй лабораторії, а згодом і на льоду в Алясці, й були задоволені результатами.

Однак зрештою проєкт посадки на Європу визнали занадто складним і скасували. Однак інженери, що працювали над роботом, не засмучуються. Тепер вони націлені на те, аби переконати усіх використати їхні напрацювання для дослідження Енцелада.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Розпочато полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови
Коли настане літнє сонцестояння у 2025 році?
Чорна діра в центрі Чумацького Шляху обертається з максимальною швидкістю
Китайські супутники влаштували загадкову зустріч на геостаціонарній орбіті
Рівень кисню в атмосфері Землі пов’язаний з інтенсивністю магнітного поля
Зорі та лазери: Gemini North  влаштував шоу в небі над Гаваями (фото)
Науковці виявили гарячий примарний шлейф під Оманом, який впливає на форму Землі