Інженери з’ясували, що сталося з парашутом капсули OSIRIS-REx, яка доставила на Землю зразки астероїда Бенну. Через неправильне підключення дротів порушився порядок його розкриття. Однак надійність конструкції дозволила уникнути катастрофи.
Парашут розкрився з проблемами
Під час посадки капсули зонда OSIRIS-REx 24 вересня цього року розкриття парашута відбувалося з проблемами. Проте це не завадило здійснити м’яку посадку, як і було заплановано, але все ж фахівці NASA вкрай зацікавлені у виявленні причин того, чому це сталося.
Вони ретельно вивчали відео спуску і тепер знають, що причиною неправильного розкриття парашута стала помилка у проєктуванні системи, яка мала б загальмувати капсулу, що навіть після аеродинамічного гальмування мала високу швидкість.
Для цього система повинна була спрацювати у два етапи. На першому на висоті 30 км розкривався б маленький витяжний парашут, який гальмував апарат досить повільно, але міг забезпечити таку швидкість, за якої розкриття основного купола не спричинило б його відрив. Це мало статися на висоті 3 км.
У чому проблеми?
Проблеми почалися через плутанину зі словом «головний». Щодо малого парашута воно застосовувалося в одному місці для позначення пристрою для його розкривання, а в другому — для відстрілювання. І, звичайно ж, дроти від контролера до пристроїв просто переплутали.
Внаслідок цього на висоті 30 км апарат спробував відстрелити допоміжний парашут, який все ще перебував у своєму відсіку, чим призвів до його від’єднання. Капсула продовжила падати без нього, аж поки на висоті 2750 м не почав розкриватися основний купол. Допоміжний у цей момент полетів геть.
На щастя, головний парашут капсули OSIRIS-REx був сконструйований із запасом міцності. Він розгорнувся як треба і зміг витримати додаткові навантаження. Це було ризиковано, але зрештою призвело до того, що апарат приземлився лише на хвилину раніше, ніж планувалося.
На щастя, капсула зі зразками при цьому лишилася неушкодженою. Тепер вчені вивчають матеріал, який OSIRIS-REx привіз зі своєї подорожі, особливо звертаючи увагу на органічні сполуки. Вони хочуть дізнатися, чи можуть бути астероїди переносниками життя у Всесвіті.
За матеріалами www.space.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine