«Чан’е-4» прислав першу панораму зворотного боку Місяця

Космічні технології

Китайська національна космічна адміністрація (CNSA) опублікувала на своєму офіційному сайті перше панорамне зображення зі зворотного боку Місяця. Воно було знято камерою, встановленою на платформі апарату «Чан’е-4», що спускається, і передано на Землю через супутник-ретранслятор «Цюецяо», що знаходиться на гало-орбіті в районі точки Лагранжа L2 системи «Земля-Місяць».

Панорама зі зворотного боку Місяця, зроблена платформою станції «Чан’е-4», що спускається. Джерело: CNSA

Зображення демонструє знайомий нам за попередніми місячними місіями неживий пейзаж, місяцехід «Юйту-2» та контури самої посадкової платформи. На ній можна побачити антени, що використовуються для зв’язку з Цюецяо і для проведення експериментів з реєстрації радіовипромінювання. Оскільки Місяць екранує електромагнітні перешкоди, що створюються людською цивілізацією, її зворотний бік є ідеальним місцем для розміщення телескопа, призначеного для спостережень Всесвіту в низькочастотному радіодіапазоні.

Згідно з повідомленням на сайті CNSA, і «Чан’є-4», і «Юйту-2» продовжують функціонувати у стабільному режимі, виконуючи заплановану наукову програму. Найближчим часом ровер повинен відновити рух місячною поверхнею.

За матеріалами: http://www.cnsa.gov.cn