«Чандраян-2» вийшов на селеноцентричну орбіту

Сьогодні індійський автоматичний апарат «Чандраян-2» здійснив один із найважливіших маневрів своєї місії, після планової корекції курсу він перейшовши на селеноцентричну орбіту з параметрами 114×18072 км. Загальна тривалість увімкнення бортового двигуна склала 1738 секунд.

Спускальна платформа «Вікрам» та ровер «Праг’ян» місії «Чандраян-2». Джерело: ISRO

Найближчими днями «Чандраян-2» виконає ще кілька маневрів, які переведуть його на кругову полярну навколомісячну орбіту заввишки 100 км. 1 вересня від орбітального модуля індійського зонда відокремиться спускальна платформа «Вікрам» з ровером «Праг’ян». Вона перейде на орбіту з параметрами 30 x 100 км, після чого виконає серію гальмівних маневрів. Її посадка на Місяць запланована на 7 вересня.

«Вікрам» та «Праг’ян» повинні прилунитись у південному приполярному регіоні нашого природного супутника у точці з координатами 70,9 ° пд.ш. й 22,8 ° с.д. Як місце посадки обрана височина, розташована між кратерами Манціні С та Симпелій N. У разі успіху Індія стане четвертою країною, яка успішно посадила космічний апарат на поверхню Місяця.

Інфографіка присвячена місцю посадки місії «Чандраян-2». Джерело: ISRO

«Вікрам» та «Праг’ян» займуться сейсмічними дослідженнями, вивченням місячного ґрунту та його взаємодії із сонячним вітром, а також передадуть на Землю знімки навколишньої місцевості. Ні спускальна платформа, ні місяцехід не мають системи обігріву, тому вони зможуть пропрацювати на поверхні лише 14 днів (до заходу Сонця). Щодо орбітального модуля, то він розрахований на номінальний термін служби в один рік.