Бюджет Космічних військ США на 2025 буде «прийнятним»

Пентагон затвердив бюджетний запит на 2025 рік. У ньому на фінансування Космічних військ країни виділяється 29,4 млрд доларів. Це менше, ніж просили на розвиток військових космічних програм, але все одно такі витрати вважають прийнятними.

Бюджет Космічних військ США
Бюджет Космічних військ США. Джерело: U.S. Space Force

Яким буде бюджет Космічних військ США

Пентагон оприлюднив свій бюджетний запит до Конгресу США на 2025 рік. У ньому загальна кількість грошей, які мають бути витрачені на оборону, складає 849,8 млрд доларів. З них 29,4 млрд мають отримати Космічні війська.

Запит був оприлюднений після того, як 29 лютого Конгрес затвердив тимчасову резолюцію про те, що фінансування оборонного відомства залишиться на тому ж рівні, що й у 2023 році, принаймні до квітня. Крім того, є побоювання, що його навіть зменшать відповідно до прийнятих у 2023 році законів.

По суті, запит — це відповідь Білого дому на всі ці процеси. І вона є компромісною, що добре видно на прикладі суми, яку просять саме на розвиток військового космосу. Річ у тім, що від самого початку представники Космічних військ говорили про 30 млрд доларів, які будуть необхідні їм у 2025 році. Проте підсумкова цифра виявилася меншою на 600 млн доларів.

При цьому самі представники Пентагону називають цю суму прийнятною. Наявні космічні програми, за їхніми словами, цілком можна розвивати і з нею.

Виклики для Космічних військ

Проте цей «прийнятний» варіант фінансування не дуже подобається людям, які дотичні до військового космосу. І справа тут не лише у «ядерному» супутнику, який росія чи то вивела на орбіту, чи то не змогла. Значно більше США непокоїть Китай, що збільшує асигнування на військові космічні програми.

США хочуть бути впевненими, що у разі військового конфлікту на Тайвані саме вони матимуть перевагу в супутниках, а для цього треба на повну вкладатися у нові технології, аж до наземних лазерів, здатних виводити з ладу апарати на орбіті. А як цього вдасться досягти в умовах «прийнятного» бюджету, ніхто не знає.

Ще одне питання, яке гостро стоїть щодо фінансування Космічних військ у 2025 році, — співпраця з комерційними постачальниками. Стартапи вже вишикувалися у чергу зі своїми інноваційними пропозиціями, але з таким фінансуванням Пентагон явно буде закупати те, що й раніше, у постачальників, з якими працює десятиліттями. І усе це не найкращим чином впливає на настрої серед приватних космічних компаній.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine