«Буран» розмалювали графіті

Група вуличних художників проникла до приміщення монтажно-заправного комплексу космодрому Байконур і розмалювала графіті корпус другого льотного екземпляра космічного корабля «Буран», також відомого як Виріб 1.02 та «Буря». На ньому були залишені написи “Добро”, “Юра, ми приїхали” і “Перш ніж летіти до зір, людині потрібно навчитися жити на Землі”.

На момент припинення програми «Буран» 1993 року другий льотний екземпляр корабля був готовий на 95-97%. Передбачалося, що під час першого польоту він відвідає орбітальну станцію «Мир». Після закриття програми човен залишився на космодромі Байконур у приміщенні монтажно-заправного корпусу, де й перебуває досі.

Формально «Буран» розташований на території, що охороняється. Проте за останні роки всередину будівлі неодноразово проникали групи блогерів, які фотографували «радянський шатл». Що стосується першого льотного екземпляра, що здійснив у 1988 році орбітальний політ в автоматичному режимі, то він був повністю знищений у 2002 році під час обвалення даху монтажно-випробувального корпусу.

За матеріалами: https://ria.ru/