Британський уряд планує побудувати космодром у Шотландії

15 липня уряд Великої Британії офіційно оголосив про рішення побудувати космодром на півночі Шотландії. Розмови про створення національного майданчика для космічних запусків тривали багато років, але лише зараз вони перейшли зі стадії обговорень у практичну площину.

Космодром буде збудований в окрузі Сатерленд на узбережжі Атлантичного океану. З нього планують здійснювати запуски супутників на орбіти з високим нахилом і полярні орбіти. Космічне агентство Великої Британії (UKSA) вже уклало угоду про партнерство з американським аерокосмічним гігантом Lockheed Martin і компанією Orbex. За умовами контракту вони повинні обладнати пускові майданчики та розробити носії, які можна було б запускати з нового космодрому.

Космодром Сатерленд (концепт). Джерело: Perfect Circle PV

За неофіційною інформацією, Lockheed Martin збирається використовувати з цією метою ракету Electron. У 2015 році компанія зробила стратегічні інвестиції в Rocket Lab. Крім того, вона розробить новий надлегкий носій SL-OMV (Small Launch Orbital Maneuvering Vehicle), призначений для виведення в космос апаратів, створених на базі платформи CubeSat. Виробництво його верхнього ступеня буде розгорнуто у Великій Британії.

Що стосується Orbex, то вона отримала від UKSA грант на розробку легкої ракети Prime. Компанія ще не розкрила її технічних особливостей. Повідомляється лише, що в якості палива для неї буде використовуватися біопропан.

Очікується, що космодром Сатерленд прийме перші запуски в першій половині 2020-х. Не виключено, що вже найближчим часом у Великій Британії з’явиться ще один космопорт. Повідомляється, що UKSA також підписала угоду з компанією Virgin Orbit щодо організації запусків ракети LauncherOne з британської території.

Cosmic Girl і LauncherOne (концепт). Джерело: Virgin Orbit

LauncherOne — легкий носій із можливістю повітряного старту. Ракета запускається з борту модифікованого лайнера Boeing 747. Місцем базування літака має стати аеропорт Ньюкі-Корнуолл. Згідно з угодою, перший запуск LauncherOne з нього відбудеться у 2021 році.

За матеріалами: https://spacenews.com


Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Науковці знайшли нейтронні зорі на орбітах подібних до Сонця світил
Орбіта гарячого Юпітера виявилась найвитягнутішою з усіх екзопланет
Рамзес зустрінеться з Апофісом: ESA відправить місію до рекордного астероїда
NASA показала красу космічного корабля Cygnus перед його знищенням: фото
Смерть місяцехода: NASA закрила проєкт VIPER
Вчені відкрили 10 дивовижних пульсарів
Колишні керівники NASA та ESA закликали залишити МКС у космосі для наступних поколінь
Ілон Маск переносить свою штаб-квартиру через «гендерний» закон
На HBO виходить фільм про «дикий дикий космос». І це — не фантастика
Прорив у фізиці: вчені навчили ядра атомів поглинати та випромінювати енергію