Британський термоядерний двигун вдвічі скоротить подорож до Марса

Британська компанія Pulsar Fusion розпочала будівництво найбільшого у світі термоядерного ракетного двигуна. Вона прагне довести, що технологія життєздатна і в майбутньому дасть змогу значно скоротити час космічних польотів. Про це йдеться на офіційному сайті Pulsar Fusion.

Для безпечного застосування термоядерної технології використовується машинне навчання
Для безпечного застосування термоядерної технології використовується машинне навчання. Світлина: Pulsar Fusion

Запуск рушія загальною довжиною у 8 м заплановано на 2027 рік. А до цього компанії доведеться впоратися з безліччю складнощів. У центрі установки ядерного синтезу є надгаряча плазма, замкнена в електромагнітному полі. Вченим потрібно зрозуміти, як зробити цей механізм стабільним і безпечним для застосування.

«Складність полягає в тому, щоб навчитися утримувати й обмежувати надгарячу плазму всередині електромагнітного поля. Плазма поводиться подібно до погодної системи, оскільки її поведінку неймовірно важко передбачити за допомогою звичайних методів», — розповів Джеймс Ламберт, фінансовий директор компанії Pulsar Fusion.

Щоб впоратися з ризиками, які приховано у використанні технології, компанія вдалася до допомоги машинного навчання. Вона уклала угоду на партнерство з американською Princeton Satellite Systems для застосування алгоритмів суперкомп’ютера. Отримані дані допоможуть точніше керувати плазмою і спрогнозувати її поведінку.

Pulsar Fusion
Запуск рушія загальною довжиною у 8 м заплановано на 2027 рік. Фото: Pulsar Fusion

Якщо вченим вдасться домогтися успіху, температура в рушії сягне кількох сотень мільйонів градусів. Це гарячіше, ніж на поверхні Сонця. Надлишок енергії має допомогти ракеті розвинути швидкість у понад 800 тис. км/год (222 км/с). У теорії, такий прогрес у пересуванні космічних апаратів дасть змогу вдвічі швидше досягти Марса.

Варто зазначити, що Pulsar Fusion будує рушій прямого термоядерного синтезу. У ньому заряджені частинки створюють тягу безпосередньо, а не перетворюються на електрику. Завдяки атомним ізотопам не потрібно величезне паливне навантаження, і це ефективніше, ніж в інших варіантах.

«Ви маєте запитати себе, чи зможе людство використовувати термоядерний синтез? Якщо ми зможемо — а ми зможемо, — то термоядерні двигуни стануть абсолютно реальними. Це майбутнє еволюції людства в космосі», — заявив Річард Дінан, генеральний директор Pulsar Fusion.

Раніше ми повідомляли про те, як вчені здійснили термоядерну реакцію, але тепер не можуть її відтворити.

За матеріалами techcrunch.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine