Boeing назвав причину нерозкриття одного з парашутів Starliner

Космічні технології

4 листопада компанія Boeing провела тест системи аварійного порятунку екіпажу (САС) космічного корабля Starliner у режимі нештатної ситуації на стартовому майданчику. Після активації двигуни САС відвели корабель від випробувального стенда, після чого відбулося розділення командного та агрегатного відсіків, випуск парашутів і розкриття надувних мішків, які використовуються для пом’якшення удару об ґрунт.

Загалом тест було визнано успішним. Однак результати випробування зіпсувала «ложка дьогтю» у вигляді парашута, що не розкрився: капсула здійснила посадку лише на двох парашутах із трьох, що розкриваються в штатному режимі. Хоч це й прийнятно з погляду безпеки екіпажу, збій все одно викликав низку запитань.

7 листопада з’явилася інформація про перебіг розслідування інциденту. Згідно з пресрелізом Boeing, вивчення зроблених перед тестом знімків дало змогу швидко визначити причину неполадки. Проблема виявилася в неправильному встановленні одного зі штирів механізму, що з’єднує витяжний і основний парашут. Помилку не вдалося виявити під час візуального контролю через конструкцію захисного кожуха механізму. У результаті після активації парашутної системи витяжний парашут не зміг витягнути основний.

У компанії пообіцяли, що змінять процедуру контролю підготовки парашутів, що має запобігти повторенню подібних ситуацій. Своєю чергою, представники NASA вже заявили, що продовжать спільну роботу з фахівцями Boeing, а подібні ситуації та їхнє усунення — це звичайна частина процесу створення нової техніки.

Наразі основні зусилля компанії зосереджені на підготовці першого орбітального польоту Starliner (поки що в безпілотному режимі). Він намічений на 17 грудня. На мисі Канаверал уже розпочалося складання ракети Atlas V, яка повинна буде відправити корабель до МКС.

За матеріалами https://spaceflightnow.com