Компанія Blue Origin провела успішне пропалення другого ступеня ракети New Glenn. Це є важливим етапом на шляху до її першого польоту, який планується здійснити в листопаді.
Пропалення тривало 15 секунд, ознаменувавши перший раз, коли інженери керували апаратом як інтегрованою системою. Мета випробування полягала в перевірці взаємодії між підсистемами другого ступеня, двома встановленими на ньому двигунами BE-3U і наземними системами управління.
Крім того, було успішно продемонстровано роботу трьох ключових компонентів. Йдеться про системи управління герметизацією баків і управління вектором тяги, а також перевірку послідовності запуску і вимикання систем BE-3U. Вони можуть бути перезапущені до трьох разів протягом польоту.
Ракета New Glenn має двоступеневу конструкцію. Її висота становить 98 метрів, діаметр — 7 метрів. Ракета зможе виводити до 45 тонн вантажу на низьку орбіту і до 13,6 тонни вантажу на геостаціонарну орбіту. Перший ступінь New Glenn оснащений сімома двигунами BE-4, що працюють на суміші метан-кисень. Він є багаторазовим і після відділення приземлятиметься вертикально. Як посадковий майданчик буде використовуватися баржа в океані.
Другий ступінь New Glenn зможе здійснювати складні, високоенергетичні маневри на низькій навколоземній, середній навколоземній і геосинхронній орбітах. Його висота становить 26,8 метра, діаметр — 7 метрів. Кожен із двох встановлених на ній двигунів BE-3U, спочатку був розрахований на тягу у вакуумі до 711 кН. Однак під час випробувань вони продемонстрували тягу в 769 кН. Це робить їх одними з найефективніших водневих двигунів за співвідношенням тяга/вага за всю історію космонавтики.
Наразі дебютний запуск New Glenn запланований на листопад 2024 року. Вона виведе на орбіту прототип орбітального транспортного засобу Blue Ring.
За матеріалами Blueorigin