Blue Origin здійснила успішне пропалення другого ступеня ракети New Glenn

Компанія Blue Origin провела успішне пропалення другого ступеня ракети New Glenn. Це є важливим етапом на шляху до її першого польоту, який планується здійснити в листопаді.

Пропалення другого ступеня ракети New Glenn. Джерело: Blue Origin

Пропалення тривало 15 секунд, ознаменувавши перший раз, коли інженери керували апаратом як інтегрованою системою. Мета випробування полягала в перевірці взаємодії між підсистемами другого ступеня, двома встановленими на ньому двигунами BE-3U і наземними системами управління.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №4 2021 (185)

До товару

Крім того, було успішно продемонстровано роботу трьох ключових компонентів. Йдеться про системи управління герметизацією баків і управління вектором тяги, а також перевірку послідовності запуску і вимикання систем BE-3U. Вони можуть бути перезапущені до трьох разів протягом польоту.

Ракета New Glenn має двоступеневу конструкцію. Її висота становить 98 метрів, діаметр — 7 метрів. Ракета зможе виводити до 45 тонн вантажу на низьку орбіту і до 13,6 тонни вантажу на геостаціонарну орбіту. Перший ступінь New Glenn оснащений сімома двигунами BE-4, що працюють на суміші метан-кисень. Він є багаторазовим і після відділення приземлятиметься вертикально. Як посадковий майданчик буде використовуватися баржа в океані.

Ракета New Glenn на стартовому майданчику мису Канаверал. Джерело: John Kraus

Другий ступінь New Glenn зможе здійснювати складні, високоенергетичні маневри на низькій навколоземній, середній навколоземній і геосинхронній орбітах. Його висота становить 26,8 метра, діаметр — 7 метрів. Кожен із двох встановлених на ній двигунів BE-3U, спочатку був розрахований на тягу у вакуумі до 711 кН. Однак під час випробувань вони продемонстрували тягу в 769 кН. Це робить їх одними з найефективніших водневих двигунів за співвідношенням тяга/вага за всю історію космонавтики.

Наразі дебютний запуск New Glenn запланований на листопад 2024 року. Вона виведе на орбіту прототип орбітального транспортного засобу Blue Ring.

За матеріалами Blueorigin

Новини інших медіа
Науковці знайшли кандидата на дев’яту планету Сонячної системи
ESA використовуватиме приватну станцію Orbital Reef
Океанічні світи можуть мати дуже вузькі «зони життя»
Чи могли зміни магнітного поля Землі викликати вимирання неандертальців?
Бум! Ще один потужний сонячний спалах!
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови