Blue Origin поєднає зусилля з іншими компаніями для створення місячного апарата

Космічні технології

Компанії Blue Origin, Lockheed Martin, Northrop Grumman та Draper об’єднають свої зусилля, щоб побудувати місячний апарат для потреб програми Artemis. Відповідна заява була зроблена головою Blue Origin, Джеффом Безосом (Jeff Bezos) на Міжнародному конгресі астронавтики у Вашингтоні.

Апарат, про який йде мова, призначений для доставлення астронавтів з космічної станції LOP-Gateway на місячну поверхню. Він має бути готовим до місії Artemis III, реалізація якої запланована на 2024 рік. Нещодавно NASA оголосило про конкурс Human Landing Services (HLS). У його межах має бути обраний виробник місячного модуля. Приймання заявок від представників промисловості здійснюватиметься до 1 листопада.

Навесні цього року Blue Origin представила концепт апарата Blue Moon, призначеного для доставлення людей та вантажів на Місяць. Але, враховуючи обмежені терміни відбору конкурсу HLS, компанія вирішила не будувати його поодинці, а об’єднатися з іншими представниками американської аерокосмічної індустрії. Це має прискорити процес створення апарата, при цьому зменшивши витрати для кожного з учасників проєкту.

За словами Джеффа Безоса, Blue Origin надасть платформу Blue Moon та двигун BE-7, який використовуватиметься для посадки на місячну поверхню. Lockheed Martin побудує багаторазову капсулу екіпажу, призначену для зльоту з Місяця, Northrop Grumman створить модуль-буксир, здатний вивести апарат на низьку навколомісячну орбіту (він створюється на основі корабля постачання Cygnus). Draper сконструює системи керування та навігації.

У січні 2020 року NASA вибере від двох до чотирьох проєктів місячного апарата, які зазнають більш ретельного вивчення. Переможець конкурсу HLS буде названий наприкінці 2020 року.

За матеріалами https://www.theverge.com