Blue Origin назвала ім’я четвертого учасника першого пілотованого польоту New Shepard

Компанія Blue Origin оголосила ім’я четвертої людини, яка візьме участь у запланованому на 20 липня першому пілотованому польоті суборбітальної системи New Shepard. Ним став 18-річний студент-фізик Олівер Демен (Oliver Daemen) — син голландського мільярдера Джоса Демена.

Олівер Демен. Джерело: Blue Origin

Спочатку четверте місце на борту New Shepard повинен був зайняв переможець онлайн-аукціону (його ім’я поки не розголошується), який заплатив за цю можливість 28 млн доларів. Але, за словами представників Blue Origin, він не зміг взяти участь у місії через «накладки у графіку», тому його політ відбудеться під час одного з наступних запусків. Компанія вирішила віддати місце постійному клієнту, який придбав звичайний квиток на рейс.

Можливо, Демена обрали завдяки його віку. В разі успішного польоту він стане наймолодшою людиною в історії, яка підніметься над лінією Кармана. Нагадаємо, що іншим пасажиром цього рейсу є 82-річна льотчиця Уоллі Фанк. Вона, відповідно, отримає звання найстаршої людини, яка побувала в космосі.

На даний момент звання наймолодшого космонавта в історії утримує Герман Титов. На момент польоту йому виповнилося 25 років. Найстаршим завойовником космосу є Джон Гленн — під час другого космічного польоту йому було 77 років.

На основі: https://www.blueorigin.com