Китайська приватна компанія Galactic Energy оголосила про отримання у другому півріччі 200 млн доларів від інвесторів. Вони підуть на розробку першої азійської ракети, яка матиме ступені багаторазового використання.
Компанії профінансували будівництво Pallas-1
Китайський приватний виробник ракет Galactic Energy оголосив, що протягом другої половини 2021 року отримав від інвесторів 200 млн доларів. Інвесторами стали Huaqiang Capital, Oriental Fortune Capital, AVIC Aviation Finance, China Veterans Investment, Anhui Jiangnan Construction Investment Group та інші китайські компанії. Отримані гроші Galactic Energy використає для розробки ракети-носія багаторазового використання Pallas-1.
Це буде двоступенева керосиново-киснева ракета, перший запуск якої має відбутися на початку 2023 року. Вона зможе виводити вантаж масою 5000 кг на низьку навколоземну орбіту (ННО) чи 3000 кг на 700-кілометрову сонячно-синхронну орбіту (ССО). Раніше розробники повідомляли про можливість виводити 4000 кг на ННО та 2000 кг — на ССО.
Особливістю нової ракетно-космічної системи має стати багаторазовість принаймні її першого ступеня. Технічні подробиці, як це планується робити, поки не розголошуються. Але якщо Galactic Energy зможе реалізувати цей проєкт, то це буде перша китайська ракета, ступені якої можна буде використовувати повторно. Тоді ця технологія перестане бути монополією SpaceX.
Чи стане нова ракета проривом для Galactic Energy
Galactic Energy не можна назвати повним новачком у космічній галузі. Перші інвестиції в неї було зроблені ще 2020 року. А у грудні минулого року ця компанія стала першим із китайських приватних космічних перевізників, якому вдалося досягти орбіти двічі. Зроблено це було завдяки твердопаливній ракеті Ceres-1. Вона змогла вивести на ССО відразу п’ять супутників.
Ракета Pallas-1 може стати продовженням успіхів Galactic Energy. Відомо, що фінансування її розробки є змішаним приватно-державним. Компанія вже має прогрес із двигуном Cangqiong тягою в 50 тонн. Він має стати основою нового носія. Наразі ж космічний оператор планує запустити у 2022 році ще 5-6 ракет Ceres-1.
За матеріалами: spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine