Більший за Люксембург: супутник ESA зафіксував «втечу» гігантського айсберга

ESA опублікувало знімки, зроблені апаратом Sentinel-1. Вони демонструють дрейф гігантського айсберга, відомого під позначенням A23a.

Дрейф айсберга А23a. Джерело: ESA

A23a утворився ще 1986 року. Він відколовся від шельфового льодовика Фільхнера в Західній Антарктиці. Його площа становила 3900 км², що зробило його одним із найбільших айсбергів в історії.

Однак айсберг не пішов далеко від місця свого народження. Він зачепився за дно у морі Ведделла і наступні три десятки років залишався на одному й тому ж місці. Усе змінилося в листопаді 2023 року, коли шельфові течії все ж зрушили гігантську крижану брилу. У результаті айсберг розміром з острів Лонг-Айленд виявився винесеним у відкрите море.

Айсберг А23а: вид із космосу. Джерело: ESA

Анімація, складена зі знімків супутника Sentinel-1, демонструє «втечу» айсберга. Світлини були зроблені 2, 14 і 26 листопада 2023 року. Наразі айсберг рухається у південну частину Атлантичного океану. Потрапивши в тепліші води, він почне швидко руйнуватися.

Фрагменти A23a навряд чи створять проблеми для судноплавства. Однак, якщо айсберг сяде на мілину в районі острова Південна Джорджія, це може створити проблеми для мільйонів тюленів, пінгвінів та інших морських птахів, які розмножуються на ньому. Величезна маса A23a може порушити звичні кормові маршрути тварин, що не дасть їм змоги нормально виростити своє потомство.

Раніше ми розповідали про те, як айсберг розміром із Київське водосховище зіткнувся з островом.

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine