10 серпня японсько-європейський апарат BepiColombo здійснив успішний проліт Венери, пройшовши на відстані лише 552 км від її поверхні. ESA вже опублікувало перше зображення, зроблене навігаційною камерою зонда незабаром після завершення маневру. В момент зйомки він перебував на відстані 1573 км від планети.
Світлина Венери, зроблена навигаційною камерою BepiColombo з відстані 1573 км. Джерело: ESA/BepiColombo/MTM
BepiColombo використав гравітацію Венери, щоб зменшити перигелій своєї орбіти. Впродовж наступних п’яти років він здійснить ще шість гравітаційних маневрів в околицях Меркурія, що дозволять апарату вийти на постійну орбіту навколо найближчої до Сонця планети у грудні 2025 року.
Днем раніше Венеру відвідав інший земний посланець — зонд Solar Orbiter. Він пройшов на відстані 7995 км від венеріанської поверхні. Зближення також зменшило перигелій його орбіти й на додаток збільшило її нахил до екліптики, що надалі дозволить апарату вивчати полярні регіони Сонця.
Крім того, під час прольоту Solar Orbiter і BepiColombo провели вимірювання характеристик міжпланетного середовища в околицях Венери. Особливу цінність їм додало те, що зонди пролетіли через області, які раніше практично не вивчались іншими автоматичними розвідниками. Вчені сподіваються, що зібрані під час цих візитів дані допоможуть скласти комплексну картину процесів, які відбуваються поблизу другої планети від Сонця.
За матеріалами: https://www.esa.int