Axiom Space оголосила склад екіпажу першої приватної місії на МКС

Axiom Space назвала учасників першої приватної пілотованої космічної місії Ax-1. Вона відвідає МКС на початку 2022 року на космічному кораблі Crew Dragon.

Члени місії Ax-1. Джерело: Axiom Space

Екіпаж Ax-1 складатиметься з чотирьох осіб:

  • Майкл Лопес-Алегріа — віце-президент Axiom, колишній астронавт NASA, який чотири рази літав у космос (тричі — на шаттлах, один раз — на «Союзі»). Його призначили на посаду командира корабля.
  • Ларрі Коннор —  американський підприємець, який має пілотську ліцензію і брав участь у різноманітних авіаційних змаганнях, а також автоперегонах. Він буде виконувати обов’язки пілота і в даний час проходить навчання з управління кораблем Crew Dragon.
  • Ейтан Стіббе — ізраїльський бізнесмен і колишній пілот ВПС Ізраїлю. Він буде виконувати обов’язки фахівця місії та проводити науково-технічні експерименти для ізраїльських організацій.
  • Марк Петі — канадський інвестор і філантроп. Він також займе посаду фахівця місії.

Додатково Axiom Space оголосила імена командира та пілота резервного екіпажу. Це колишня астронавтка NASA Пеггі Вітсон (Peggy Whitson), на рахунку якої вже три експедиції на МКС, і Джон Шоффнер (John Shoffner). Точну вартість квитка на МКС компанія не називає, але, за деякими даними, йдеться про 55 мільйонів доларів. План польоту передбачає, що учасники місії проведуть вісім днів на борту орбітального комплексу, а потім повернуться на Землю.

Crew Dragon пристикувався до МКС. Джерело: NASA

До недавнього часу було відомо, що до складу екіпажу Ax-1 мали увійти актор Том Круз і режисер Даг Лайман (Tom Cruise, Doug Liman). Вони планували зняти на МКС кілька епізодів свого майбутнього фільму. Але на початку січня ЗМІ повідомили, що їх візит у космос відкладається на один-два роки.

За матеріалами: https://spacenews.com