Науковці відкрили нову гігантську молекулярну хмару, яка розташована неподалік від центра Чумацького Шляху. Її маса сягає 160 тис. сонячних, а розмір — 200 св. років. Вона може стати новим центром зореутворення.

Гігантська молекулярна хмара
18 березня вчені обсерваторії Грін Бенкс повідомили про відкриття в Чумацькому Шляху нової молекулярної хмари міжзоряного газу. Про це йдеться у статті, опублікованій на сервері препринтів arXiv.
Взагалі міжзоряні хмари холодного газу є дуже звичайною річчю у Всесвіті. Якась їхня частина лишилася ще з початку його існування. Інші утворилися з газу, викинутого надновими. Деякі з них досягають гігантських розмірів. Вони мають протяжність у десятки світлових років і масу в тисячі разів більшу за сонячну.

Саме таким є відкритий астрономами об’єкт M4.7-0.8. Він розташований на відстані 23 тис. св. років від нас у галактичному барі. Так називається перетинка біля центру нашої Галактики. Ті місця характеризуються значно більшою щільністю зір, ніж околиці Сонячної системи, тож нічого дивного в цьому немає.
Подробиці структури хмари
Загалом хмара M4.7-0.8 має масу в 160 тис. сонячних і простягається у просторі на 190 св. років. Проте вона має видовжену форму, тобто вказана величина є її найбільшим виміром. У вертикальній же площині вона розтягнулася на 65 св. років. Для порівняння, відстань від Сонця до Сіріуса — лише 9 св. років.
Хмара складається з двох витягнутих частин. У ній дослідники вже помітили кілька можливих вогнищ зореутворення. Також тут є сліди викиду оксиду вуглецю.
За матеріалами phys.org