Астрономи відкрили «Космічні Гімалаї» і не можуть їх пояснити

Японські вчені відкрили скупчення квазарів, яке вони назвали «Космічними Гімалаями». З якихось дивних і досі незрозумілих причин активні чорні діри розташовані зовсім не там, де концентрується більша частина галактик у двох скупченнях, зіткнення яких призвело до його утворення.

Група квазарів
Група квазарів. Джерело: phys.org

«Космічні Гімалаї»

Група японських астрономів відкрила скупчення квазарів, яке назвала «Космічними Гімалаями». Інформацію про нього вчені знайшли у Слоанівському цифровому огляді неба, а потім уточнили за допомогою телескопа «Субару». Розташоване воно на відстані 10,8 млрд світлових років від нас у напрямку сузір’я Кита.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Але зовсім не відстань зробила «Космічні Гімалаї» такими цікавими. Адже квазари — надмасивні чорні діри, що поглинають речовину й випромінюють енергію — зазвичай трапляються в ранньому Всесвіті, який ми бачимо таким, яким він був невдовзі після свого народження.

Навіть у ті часи падіння гігантських газопилових хмар на чорні діри було рідкістю і відбувалося переважно під час зіткненнях галактик. Тоді лише 1–2 чорні діри з кількох галактик перетворювалися на квазари. Досі найбільші відомі компактні скупчення таких об’єктів налічували максимум п’ять квазарів, але у «Космічних Гімалаях» їх виявили аж одинадцять.

Дивні речі

Проте навіть не це найбільше здивувало науковців. Усі квазари — це надмасивні чорні діри, які зазвичай розташовані в центрах галактик. Тож логічно було б очікувати, що в «Космічних Гімалаях» вони зосереджені там, де найбільше галактик.

Однак детальніше дослідження справді підтвердило наявність зіткнення двох галактичних скупчень. Проте їхні центри перебувають на певній відстані один від одного. Найбільше дивує те, що квазари розташовані між цими центрами — у регіоні, де майже немає зоряних систем. Чинні моделі еволюції галактик поки не здатні пояснити таке розташування.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови
Коли настане літнє сонцестояння у 2025 році?
Чорна діра в центрі Чумацького Шляху обертається з максимальною швидкістю
Китайські супутники влаштували загадкову зустріч на геостаціонарній орбіті
Рівень кисню в атмосфері Землі пов’язаний з інтенсивністю магнітного поля
Зорі та лазери: Gemini North  влаштував шоу в небі над Гаваями (фото)