Спостереження, виконані космічним телескопом TESS, дозволили виявити дві екзопланети навколо сонцеподібної зорі HD 152843. Особливість знахідки полягає в тому, що вона була зроблена завдяки учасникам проєкту Planet Hunters TESS. У його межах добровольці з усього світу (наразі це понад 29 тисяч осіб) аналізують дані TESS у пошуках слідів транзитних подій.
HD 152843 розташована на відстані 352 світлових років від Сонця. Учасники проєкту Planet Hunters TESS виявили періодичні зміни її блиску, що свідчать про наявність як мінімум двох невидимих компаньйонів. Подальший аналіз даних, виконаних професійними астрономами, показав, що діаметр першого тіла у 3,4 раза перевищує земний, а період обертання становить 12 днів. Друга екзопланета у 5,8 раза більша за Землю. Через обмежений період спостережень TESS не зміг виміряти точне значення її орбітального періоду. Він становить від 19 до 35 днів.
З метою підтвердження знахідки астрономи здійснили вимірювання променевої швидкості HD 152843 за допомогою наземних обсерваторій. Вони продемонстрували, що зоря справді має двох компаньйонів. Маса внутрішньої планети у 12 разів перевищує земну, маса зовнішньої — у 28 разів. Отже, йдеться про газові гіганти.
Оскільки орбіти обох екзопланет проходять на невеликій відстані від зорі, їхні атмосфери розігріті до дуже високих температур, що робить вкрай малоймовірним наявність будь-якого життя. Однак не виключено, що в майбутньому астрономи повернуться до цих тіл з метою визначення хімічного складу їхніх газових оболонок.
За матеріалами https://www.nasa.gov