Астероїд розміром з автобус пролетить поруч із Землею 22 лютого

Астрономи повідомили про відкриття раніше невідомого близькоземного астероїда. Він пролетить поруч із нашою планетою 22 лютого.

Близькоземний астероїд в уяві художника. Джерело: ESA / P.Carril

Об’єкт був виявлений 19 лютого 2024 року і внесений у базу малих тіл Лабораторії реактивного руху NASA. Він отримав позначення 2024 DW. За оцінками астрономів, розмір астероїда становить від 10 до 23 м, що можна порівняти з пасажирським автобусом.

Уже 22 лютого 2024 DW пролетить поруч із Землею. Цей візит не становить загрози для нашої планети. Дистанція мінімального зближення становитиме 225 тис. км, що в 4,5 раза далі, ніж висота орбіти геостаціонарних супутників.

Варто зазначити, що 2024 DW належить до сімейства «аполлонів». Так називають групу тіл, орбіти яких перетинають орбіту Землі з зовнішньої сторони. Це найбільше відоме астрономам сімейство близькоземних астероїдів. На сьогодні вже виявлено близько 20 тисяч подібних об’єктів. Приблизно 10% із них належать до потенційно небезпечних. Вважається, що метеороїд, який упав у 2013 році в районі Челябінська, теж належав до «аполлонів».

Раніше ми розповідали про те, як зіткнення з астероїдом могло перетворити Землю на планету-сніжок.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine