23 жовтня з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся пуск ракети Ariane 5. Він став уже 111-м в історії цього носія. Ракета успішно вивела на геоперехідну орбіту два апарати: комунікаційний SES-17 і французький військовий супутник Syracuse-4A. Варто зазначити, що сумарна маса корисного навантаження склала 11 210 кг, що є новим рекордом для Ariane 5 і даного типу орбіти.
Але все ж підвищений інтерес до минулого пуску був викликаний не рекордною масою вантажу. Річ у тім, що це була остання місія Ariane 5 перед наміченим на 18 грудня запуском телескопа Джеймса Вебба (JWST). Кілька тижнів тому він прибув на космодром Куру, й інженери Arianespace за підтримки фахівців NASA вже займаються його передпусковою підготовкою.
Ariane 5 вважається надійним носієм: лише два його пуски завершилися невдачею і ще три були класифіковані як частково невдалі, оскільки вантаж був виведений на незаплановану орбіту. При цьому майже всі ці інциденти сталися в перші роки експлуатації ракети.
Під час минулорічних пусків Ariane 5 спостерігалися надмірні вібрації у відсіку корисного навантаження. Вони не призвели до аварій, але через це Arianespace мусила майже на рік зупинити експлуатацію ракети, щоб вирішити проблему. Після відновлення польотів носій літав у космос ще двічі. До цих місій не було жодних зауважень. Таким чином, успіх останнього пуску зняв серйозну перешкоду, що могла стати на заваді запуску JWST.
За матеріалами: https://spaceflightnow.com