Американські компанії запустили ракети з морської платформи

Дві американські компанії повідомляють, що 22 травня вони здійснили успішні випробувальні пуски зондувальних ракет із платформи у Мексиканській затоці. Фахівці впевнені, що здійснення регулярних морських стартів дозволить розвантажити наземні космодроми США в умовах дедалі більшої кількості приватних пусків.

Запуск ракети з морської платформи
Пуск ракети з морської платформи. Джерело: spacenews.com

Приватні компанії запустили ракети з моря

У вівторок, 23 травня, американська компанія Spaceport Company повідомила, що напередодні вони та їхні партнери з Evolution Space провели кілька пусків зондувальних ракет із плавучих платформ, розташованих у територіальних водах США.

Загалом було запущено 4 ракети. Конкретне місце пусків не розголошується, але напередодні Федеральне управління цивільної авіації США оголошувало зоною, закритою для польотів, невелику ділянку моря на південь від Галпфорду (штат Міссісіпі). Головним завданням цих стартів керівництво Spaceport Company називає отримання необхідних даних для подальшого розвитку.

«Ця демонстрація дозволила отримати багато уроків, які будуть враховані в нашому наступному проєкті — будівництві космодрому морського базування, здатному здійснювати орбітальні операції», — сказав у своїй заяві Том Маротта, генеральний директор і засновник компанії The Spaceport Company.

Навіщо Spaceport Company плавучий космодром?

Сама Spaceport Company спеціалізується винятково на будівництві плавучих космодромів. Запусками займалася Evolution Space, яка нещодавно стала повноцінним оператором космічних носіїв. 22 квітня її ракета, запущена з космодрому Мохаве, подолала лінію Кармана — умовну межу космосу на висоті 100 км.

Щодо самої Spaceport Company, то вона планує стати серйозним гравцем на американському космічному ринку саме завдяки своїм плавучим космодромам. Річ у тім, що кількість запусків приватних компаній весь час зростає. Наземні стартові майданчики перевантажені, а споруджувати нові надзвичайно складно та дорого.

Будувати плавучі платформи, за словами того ж Маротти, набагато дешевше. Звичайно, вони не зможуть повністю замінити собою наземний космодром, але принаймні частину невеликих запусків цілком можна перенести на них.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine