Американські астронавти випробували ліфт для Місяця

Астронавти NASA Ніколь Манн і Дуг «Вілз» Вілок випробували на Землі модель ліфта, яким користуватимуться екіпажі місій Artemis під час висадки на Місяць. Її для свого посадкового модуля розробила компанія SpaceX.

Місячний ліфт
Місячний ліфт. Джерело: SpaceX

Ліфт для Місяця

Американські астронавти випробували ліфт, який компанія SpaceX пропонує використовувати під час висадки людей на Місяць. В межах програми Artemis саме цьому приватному постачальнику космічних послуг відведена задача доставити двох астронавтів з борту корабля Orion на поверхню природного супутника нашої планети.

З цією метою компанія розробляє посадковий модуль HLS, який є варіантом її ж корабля Starship. Він ще і близько не готовий, однак випробування його окремих модулів іде повним ходом. Ліфт для того, аби опускати людей та вантажі на Місяць належить саме до них.

Фахівці компанії стверджують, що це спрощена модель, але кабіна-платформа та привідні механізми на ній вже точно такі самі, які ближче до кінця цього десятиліття мають полетіти на Місяць.

Ніколь Манн і Дуг «Вілз» Вілок випробували конструкцію на Землі вже зараз. Для того, аби імітувати складні умови вони одягнули скафандри. Загалом випробування показали, що конструкція ліфта цілком відповідає вимогам.

Коли буде висадка на Місяць

Проте ліфт, на якому астронавти опускатимуться на поверхню Місяця від люка посадкового модуля — чи не найменша проблема в реалізації плану програми Artemis. Адже наступний політ з екіпажем заплановано вже на 2024 рік.

Щоправда, під час нього посадка на Місяць здійснюватися не буде. Астронавти просто облетять навколо нашого супутника. Проте третя місія, під час якої вже точно знадобиться HLS та ліфт на його борту, запланована вже на 2025 рік.

Але, останнім часом, дедалі більше розмов ведеться про те, що її доведеться відкласти принаймні до 2027 року. І не останню роль у цьому відіграють проблеми SpaceX із запуском базової версії Starship. Без цього ні про який політ посадкового модуля на Місяць мова йти не може.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine