Американська розвідка попереджає про небезпеку війни у космосі

Американська розвідка попереджає про можливість загострення протистояння з Китаєм та Росією у військово-космічній сфері. Ці країни мають протисупутникову зброю, і тепер США змушені шукати спосіб він неї вберегтися.

Американська розвідка попереджає про небезпеку війни у космосі
Американська розвідка попереджає про небезпеку війни у космосі. Джерело: Аtalayar.com

Американська розвідка: небезпека космічної війни

Американська розвідка опублікувала доповідь щодо ситуації у військово-космічній сфері. Підготовлена вона була ще до початку російсько-української війни, але зараз її суть стала актуальнішою. Бо нова «холодна війна» між великими державами як ніколи близька до перетворення на «гарячу».

У доповіді йдеться про необхідність західних країн побудувати спільну систему безпеки у космосі. Адже Китай останніми роками працює над тим, аби не тільки наздогнати, а й перевершити США у можливості використання навколоземного простору з воєнною метою.

І йдеться не лише про створення китайської інформаційної тріади «спостереження — комунікація — навігація», яка б не поступалася американській. США та Піднебесна вже перебувають на стадії, коли усі державні та комерційні супутники розглядаються як елементи системи глобального контролю поля бою. Тож у цьому плані ситуація зрозуміла.

Але американські експерти згадали навіть про наявність у Китаю протисупутникової зброї. Вони побоюються, що Піднебесна пасивним протистоянням не вдовольниться, а почне збивати їхні супутники. І тепер Пентагон інтенсивно розмірковує, як від цього вберегтися.

Агресія Росії

Згадана у доповіді й Росія. Американські розвідники зазначають, що там теж розглядають державні та комерційні супутники як ключовий елемент успішних військових дій. Щоправда, наскільки вдалими є експерименти країни-агресорки у перетворенні орбітальних засобів спостереження за Землею на джерело корисної для військ інформації, не повідомляється.

Однак з великим занепокоєнням говориться про російську протисупутникову зброю. Минулої осені вона була випробувана на їхньому ж старому супутникові. Але навіть це викликало великі проблеми у всього світу. Скільки таких ракет у держави-агресорки — невідомо. Навряд чи багато.

Головна загроза з боку росіян полягає у їхній безвідповідальності. Ракетні удари по Україні це підтверджують. Отже, будь-який об’єкт на орбіті може стати їхньою ціллю. І кількість космічного сміття, яка при цьому утвориться, абсолютно не турбує державу, котра претендує на спадщину Корольова та Гагаріна.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine