100-й запуск ракети Falcon 9

Вранці 25 листопада компанія SpaceX провела черговий запуск ракети Falcon 9. Місія пройшла без будь-яких ускладнень. Ракета успішно вивела на орбіту нову партію апаратів Starlink, а її перший ступінь з бортомвим номером B1049 сів на автономну баржу в Атлантичному океані.

100-й запуск ракети Falcon 9. Джерело: SpaceX

Запуск мав велике символічне значення для SpaceX: це був 100-й старт ракети Falcon 9. З них 98 були успішними, один — частково невдалим, і ще один закінчився повною втратою носія та корисного навантаження. Ця статистика не враховує ще один Falcon 9, який вибухнув у 2016 році на стартовому майданчику за два дні до запланованого запуску. Якщо вести рахунок від цього інциденту, то безаварійна серія для цієї ракети складає вже 75 запусків поспіль.

Також завдяки успішній посадці B1049 SpaceX змогла встановити новий рекорд. Для цього ступеня це був сьомий політ у космос. Всього перші ступені Falcon 9 уже здійснили 67 м’яких посадок. До цього слід додати, що стулки головного обтічника, що брали участь у місії, також були використані повторно. Для однієї з них цей запуск став третім, для іншої — другим.

Перший ступінь B1049. Джерело: TeslaRati

Найближчим часом SpaceX зможе встановити ще одне символічне досягнення. З початку створення сузір’я Starlink компанія вивела на орбіту 955 супутників. Таким чином, наступний запуск дозволить їй подолати позначку в 1000 апаратів.