​NASA придбала додаткове місце на «Союзі»

Американська аерокосмічна адміністрація вирішила придбати місце для 1-го астронавта на космічному кораблі «Союз МС-17», який буде запущений до МКС у жовтні цього року — загальна вартість операції складе 90,25 млн доларів. Ця сума включає оплату самого місця, а також тренувань екіпажу, передпускової підготовки та пошуково-рятувальної операції після повернення на Землю.

Космічний корабель «Союз». Джерело: NASA

За словами представників NASA, їм довелося замовити додаткове місце як підстрахування — на випадок, якщо в ході реалізації програми Commercial Crew Program (CCP) виникнуть непередбачені проблеми, які стануть причиною затримки запусків нових американських пілотованих кораблів.

Таким чином, США хочуть забезпечити гарантію збереження постійної присутності своїх астронавтів на МКС.

Відомо, що в NASA також розглядають можливість придбати ще одне «страхувальне» місце на борту «Союз МС-18», запуск якого намічений на березень 2021 р. Підсумкове рішення буде залежати від результату першої пілотованої місії Crew Dragon, під час якої новий корабель повинен буде доставити на МКС двох американських астронавтів. Вони проведуть на борту станції від 1 до 4 місяців. Згідно з поточними планами, старт корабля повинен відбутися 27 травня.

За матеріалами: https://blogs.nasa.gov