«Наука» неконтрольовано увімкнула двигуни

Через кілька годин після стикування з Міжнародною космічною станцією лабораторний модуль «Наука» мимовільно увімкнув свої двигуни. Це сталося в той час, коли космонавти Олег Новицький і Петро Дубров готувалися відкрити люки модулей «Звєзда» та «Наука».

У результаті МКС розвернуло на 45°. Щоб повернути контроль над орбітальним комплексом, Центру управління польотами довелося спочатку задіяти рушійну установку «Звєзди», а потім — вантажного корабля «Прогрес». Врешті фахівцям удалося вимкнути двигуни «Науки» та відновити звичну орієнтацію станції.

     

Модуль «Наука». Джерело: Роскосмос

Після нормалізації ситуації NASA заявила, що інцидент не становив загрози для життя екіпажу. Проте аерокосмічна адміністрація оголосила режим надзвичайної ситуації на американському сегменті МКС. Астронавти оглянули станцію, а також перевірили стан корабля Crew Dragon. Особлива увага приділялася панелям сонячних батарей і радіаторів. На щастя, за всіма ознаками, вони не пошкоджені.

Цей інцидент уже призвів до перенесення запланованого на 31 липня запуску корабля CST-100 Starliner. NASA та Boeing вирішили відкласти місію, щоб переконатися в тому, що станція готова прийняти корабель. Нова дата запуску поки невідома. За деякими даними, він може відбутися 3 серпня.

Модуль «Наука». Джерело: Роскосмос

У держкорпорації «Роскосмос» поки не дали жодних конкретних коментарів щодо причин інциденту. У відповідь на запит журналістів із ТАРС пресслужба організації заявила: «Триває процес переведення модуля «Наука» з польотного режиму в режим «зістикований з МКС». Проводиться робота з залишками палива у модулі».

Новини інших медіа
Науковці дослідили 72 кометні пояси навколо інших зір
Де в космосі ховається сірка: несподіване відкриття
Індія стала четвертою країною, яка зістикувала супутники на орбіті
Колись у марсіанських водоймах хвилі накочувалися на піщаний берег
James Webb відкрив зоряне надскупчення у Великій Магеллановій хмарі
Hubble завершив десятирічне створення 417-мегапіксельної панорами галактики Андромеди
Перші наднові наповнили ранній Всесвіт водою
Довші дні, більше кисню: сповільнення обертання Землі сприяло еволюції життя
Вибух і вогняний феєрверк у небі: сьомий запуск Starship завершився аварією
Україна та Місяць опинилися серед об’єктів, які страждають від руйнування