Virgin Galactic обіцяє літати частіше

Компанія Virgin Galactic повідомляє, що, починаючи з 2026 року, планує здійснювати суборбітальні туристичні польоти набагато частіше, ніж робить це зараз. Її нові космоплани Delta готові виконувати три рейси на тиждень. Щоправда, є обставини, які можуть завадити цим планам.

Virgin Galactic готується до збільшення кількості польотів
Virgin Galactic готується до збільшення кількості польотів. Джерело: spacenews.com

Грандіозні плани Virgin Galactic

7 травня компанія Virgin Galactic оприлюднила свій звіт про прибутки та витрати. У ньому вона, серед іншого, поділилася грандіозними планами на майбутнє. Вже з 2026 року вона обіцяє виконувати 125 суборбітальних туристичних польотів на рік. Таким чином на межу космосу вдасться звозити до 750 осіб.

Усього цього Virgin Galactic планує досягти завдяки початку експлуатації свого нового космоплана Delta, який має прийти на заміну Unity. Очікується, що до того часу будуть готові два таких апарати, що дозволить запускати їх тричі на тиждень. Це на 50 відсотків частіше, ніж планувалося раніше.

Ціна суборбітального польоту складатиме 600 тис. доларів США. Це має забезпечити прибуток у 450 млн, і такий результат означатиме прибутковість компанії. За словами її представників, це має змінити все, що було досі.

Як і раніше, космоплани стартуватимуть із борту літака-носія Eve типу WhiteKnightTwo. Він експлуатується з 2008 року, але вже встиг пройти кілька модернізацій. Тож інженери впевнені, що він зможе виконувати три польоти на тиждень. Заміна йому планується, але не раніше 2028 року.

Проблеми компанії

Водночас є низка обставин, що змушують поставити під сумнів оптимістичні плани Virgin Galactic. Для розробки Delta ще 2022 року обрали Aurora Flight Sciences, дочірню компанію Boeing. Очікувалося, що вже 2025-го новий космоплан здійснить перший політ. Проте рік по тому всі розробки були зупинені.

У березні Boeing подала до суду на Virgin Galactic, звинувачуючи її у несплаті послуг за розробку. Сума фінансових претензій складає 26,4 млн доларів. Крім того, у справі фігурує незаконно присвоєна інтелектуальна власність.

У відповідь Virgin Galactic подала зустрічний позов, і зараз обидві компанії перебувають у стані судової війни. Щоправда, про це представники Річарда Бренсона говорять, що то — дрібниці й на їхні плани запуску це жодним чином не вплине.

Тим часом Unity готується до нового польоту. Вже відомо, що він стане для нього останнім і що ціна місця на ньому складатиме 800 тис. доларів. А ось точна дата поки що невідома. Повідомляється, що це відбудеться не раніше 8 червня.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine