Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас

Нова відносно землеподібна екзопланета SPECULOOS-3 b розташована на відстані 54,6 світлового року від нас. Вона обертається навколо ультрахолодного червоного карлика, але сама є дуже гарячою.

Планета на орбіті червоного карлика
Планета на орбіті червоного карлика. Джерело: www.space.com

Нова планета

Міжнародна група вчених повідомляє про відкриття нової планети SPECULOOS-3 b, близької за розміром до Землі. Вона обертається навколо червоного карлика, розташованого на відстані лише 54,6 світлового року від нас. Стаття про це нещодавно була опублікована у журналі Nature Astronomy.

Свою дивну назву цей світ отримав від проєкту Search for Planets EClipsing ULtra-cOOl Stars (SPECULOOS), у межах якого і було здійснено це відкриття. Він спрямований на пошук планет на орбітах найменших і найхолодніших зір. Для цього застосовується мережа з шести телескопів із діаметром дзеркала 1 м. Чотири з них розташовані у Чилі й ще по одному — в Мексиці та на Канарських островах.

Параметри нового світу

Сама зоря SPECULOOS-3 (також відома як LSPM J2049+3336) являє собою тьмяний червоний карлик класу М6.5. Він у 8 разів менший від Сонця за діаметром і у 10 разів — за масою. Температура його поверхні складає 2800 К, що вдвічі менше, ніж у нашого світила.

Саму планету достатньо умовно можна назвати землеподібною. Вона є транзитною, тобто проходить між нами та власною зорею. Завдяки цьому ми й знаємо, що її діаметр складає 97,7 % земного, тобто вона практично така сама, як наша планета.

Проте один оберт навколо зорі вона робить лише за 17 годин. Це змушує її поверхню розігріватись до 553 К. Тобто за своїми умовами вона скоріше нагадує Меркурій. Про масу та хімічний склад SPECULOOS-3 b наразі нічого невідомо, проте вона має бути кам’янистим світом із низьким вмістом водню. У такому разі вага цього світу має бути на рівні 93 % земної.

Дослідники зазначають, що комбінація високої яскравості материнської зорі в інфрачервоному світлі з її невеликим розміром роблять SPECULOOS-3 b одним з найкращих кандидатів на спектроскопічні дослідження атмосфери космічного телескопа James Webb.

За матеріалами phys.org

Вчені знову пропонують використати атомну бомбу для порятунку Землі
Товщина озонового шару над Арктикою досягла рекордного значення
NEID Earth Twin Survey виявив перший інопланетний світ
Джети чорних дір спричиняють вибухи зірок
Вдалий дебют: новий спектрограф знайшов суперземлю біля близької зорі
Самовбивча місія: ESA навмисно зруйнує супутник одразу після запуску
У Кельні з’явився шматочок місячної поверхні
Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети
1,5 млрд об’єктів: опублікована найдетальніша інфрачервона карта Чумацького Шляху
Після загибелі Сонця: планета біля мертвої зорі розповіла про долю Землі