У небі над США з’явилася моторошна спіраль: відео

На крижаній півночі Америки часто можна побачити атмосферні явища, яких не видно у південних частинах США. Переважно це видовищні полярні сяйва, які утворюються внаслідок сонячного шторму. Але днями над Аляскою помітили незвичайне атмосферне явище у вигляді спіралі, яке налякало очевидців.

Спіраль над Аляскою
Спіраль над Аляскою. Фото: Todd Salat/Facebook

На приголомшливому хвилястому зеленому тлі блакитна спіраль розквітла з яскравого світла на північному горизонті, збільшуючись та швидко рухаючись по небу. Покадрове знімкування дивовижного виду можна побачити на відео нижче, починаючи приблизно з 1 хвилини 28 секунд.

Яким би незвичайним не було це видовище для мешканців Аляски, це далеко не перший випадок, коли яскравий вихор привертає увагу введених в оману спостерігачів за небом. На превеликий жаль для конспірологів та любителів НЛО, небесна спіраль має досить просте пояснення.

За кілька годин до появи спіралі на базі Космічних сил Ванденберг у штаті Каліфорнія здійснила старт ракета SpaceX Falcon 9 з десятками супутників у межах своєї місії Transporter-7. Через кілька хвилин після запуску перший ступінь ракети повернувся в атмосферу Землі та м’яко приземлився, щоб повторно використовуватись у майбутніх місіях.

Анімація появи спіралі над Аляскою
Анімація появи спіралі над Аляскою

Тим часом другий ступінь Falcon 9 продовжував рух на орбіту, де він завершив свою місію, перш ніж опуститися назад на Землю по спіралі та згоріти. Під час входу в атмосферу ступінь скинув залишки палива у верхні шари атмосфери, крихітні крапельки якої замерзли у світловідбивні кристали.

Небесні спіралі часто з’являються під час пусків ракет протягом багатьох років. Але для тих, хто не стежить за космічними подіями, подібні «небесні медузи» можуть стати моторошним сюрпризом серед ночі.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавт зробив «нереальне» зображення полярного сяйва з МКС.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine