Телескоп RST отримав «очі»

Керівництво місії RST (Roman Space Telescope) оголосило про отримання 24 детекторів. Вони призначені для основного інструменту телескопа – ширококутної камери WFI (Wide-Field Instrument). Вона призначена для зйомки в частині видимого і ближньому інфрачервоного діапазону (0,48 – 2,0 мкм).

Детектори RST складаються з мільйонів фотодіодів, виготовлених з телуриду ртуті-кадмію. Дозвіл кожного з них становить 16 млн пікселів. В цілому, в камері WFI будуть використані вісімнадцять детекторів. Решта шість залишаться в якості запасних примірників.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Камера WFI зможе знімати ділянки неба в 0,28 квадратних градусах. Це в сотню разів більше поля зору телескопа Hubble при схожій роздільній здатності. Інструмент, зокрема, планується використовувати для спостереження великомасштабних структур Всесвіту і дослідження впливу темної матерії на галактики. Крім камери, RST також буде оснащений коронографом. Нещодавно NASA затвердила його дизайн, що дало можливість інженерам приступити до виготовлення інструменту.

На даний момент запуск телескопа RST запланований на 2025 рік. Телескоп буде виведений на гало-орбіту навколо точки Лагранжа L₂ системи «Сонце-Земля».

За матеріалами: https://www.nasa.gov

Новини інших медіа
Японський автогігант готується до суборбітальних польотів на багаторазовій ракеті
Пентагон використав міф про НЛО для приховування секретної зброї
Космос під загрозою: місії NASA, які можуть бути закриті
ESA розпочала створення революційної місії з пошуку гравітаційних хвиль
Вчені виявили над Антарктидою нейтринні аномалії
Falcon 9 створила примарну «медузу» у небі над США
Китай випробував систему порятунку екіпажу з місячного корабля
Найпотужніше світло у Всесвіті: астрономи побачили, як чорні діри «запалили» перші галактики
Тріумф астрономів: знайдено половину «зниклої» баріонної матерії Всесвіту
Підробка: конспірологи звинуватили Китай у фальсифікації космічної станції «Тяньгун»