NASA опублікувала знімок, зроблений супутником Landsat-9. Він демонструє Еребус — найпівденніший активний вулкан на Землі.
Всупереч поширеній помилці, в Антарктичному регіоні є значна кількість вулканів. Однак, оскільки більша його частина вкрита товстим шаром льоду і там немає доступної для радіовуглецевого аналізу деревини, виникають значні проблеми з визначенням того, які з них вивергалися у відносно недавньому за геологічними масштабами минулому, а які вже можна вважати згаслими.
Еребус є одним із небагатьох вулканів Антарктиди, виверження якого спостерігалися після її відкриття. Він розташований на острові Росс в однойменному морі. Його висота становить 3974 м, він розташований за 35 км від станції Мак-Мердо — найбільшого поселення на території льодового континенту.
На знімку Landsat-9 можна помітити характерну червону ділянку всередині кратера вулкана. Вона відповідає зареєстрованому супутником інфрачервоному випромінюванню. Його джерелом є лавове озеро. Так називають широкі заглиблення з прямовисними стінками, постійно заповнені вогняно-рідкою лавою.
Варто зазначити, що лавові озера є досить рідкісним явищем. Лише кілька вулканів на Землі мають стійкі озера. Еребус є одним із них. Його лавове озеро було виявлено на початку 1970-х, але, найімовірніше, утворилося воно ще раніше.
Ви також можете почитати наш матеріал про десять найруйнівніших вулканів у новітній історії.
За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine