У суботу, 4 лютого, ВПС США збили над країною китайський аеростат. Після цього стало відомо, що принаймні кілька повідомлень про НЛО за останні роки були викликані подібними об’єктами.
Інцидент із китайським аеростатом
4 лютого 2023 року винищувач ВПС США F-22 збив біля узбережжя Південної Кароліни об’єкт, який виявився китайським аеростатом. Відомо, що перш ніж його знищили, він дрейфував у небі Сполучених Штатів принаймні тиждень.
Огляд уламків показав, що аеростат мав обладнання для спостереження за поверхнею. Анонімні джерела у Міністерстві оборони США заявляють, що повітряна куля мала шпигунське призначення і відстежувала військові об’єкти на території країни.
Водночас КНР підтвердила, що аеростат належить їм, і перепросила за те, що він залетів на територію США. Однак китайці відкидають будь-які звинувачення щодо його призначення. За їхніми словами, це був повністю цивільний науковий апарат.
НЛО чи китайські аеростати?
Значно цікавіше, що водночас з новиною про збиття американські військові повідомили, що протягом президентства Дональда Трампа, тобто в період з 2017 по 2021 роки, такі інциденти траплялися ще мінімум тричі. Але тоді китайські аеростати з апаратурою класифікувалися як НЛО, чи точніше, як неідентифіковані повітряні явища (НПЯ).
Скільки часу американські військові знають, що принаймні деякі з НЛО, які вони відстежують, насправді є китайськими розвідниками, не повідомляється. Але The Times із посиланням на офіційних осіб, які лишилися анонімними, повідомляє, що ВПС приховували цю інформацію, аби не дати Піднебесній зрозуміти, що їхні зусилля розкриті.
Останнім часом Пентагон приділяє НПЯ все більше уваги. Протягом 2022 року з цього приводу весь час відбувалися закриті наради. Їхнім результатом стало створення у межах Міністерства оборони Управління з розв’язання аномалій в усіх областях (AARO), якому і доручено розглядати всі незрозумілі випадки.
Але у самому факті того, що деякі НПЯ виявилися китайськими аеростатами, немає нічого дивного. В опублікованій у січні несекретній частині річного звіту щодо цих явищ описано 510 подібних подій. З них для 171 так і не знайдено пояснення. Але 163 виявилися саме повітряними кулями. Залишається тільки здогадуватися, скільки відсотків із них були китайськими розвідниками.
За матеріалами www.space.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine