SpaceX відтворила знакову історичну світлину з інженерами Starship

SpaceX готується до першої спроби «упіймати» перший ступінь надважкої ракети-носія Super Heavy під час її повернення на Землю. Інженери компанії витратили кілька років на розробку цієї технології, яку планують застосувати під час п’ятого випробувального польоту Starship. Щоб віддячити своїм фахівцям за титанічну працю, компанія опублікувала світлину з будівельниками, які позують, відтворюючи культову світлину «Обід на хмарочосі», зроблену в Нью-Йорку 1932 року. У повідомленні також є фотографія того, який вигляд матиме надважкий прискорювач першого ступеня, затиснутий між гігантськими механічними руками вежі після виведення на орбіту космічного корабля верхнього ступеня Starship.

SpaceX
Інженери SpaceX високо над об’єктом компанії Starbase у Бока-Чиці (штат Техас). Фото: SpaceX

Повторне використання ракет є ключовим елементом стратегії SpaceX, оскільки це знижує вартість польотів і дозволяє швидко проводити нові запуски. Зараз компанія використовує перший ступінь та обтічник корисного навантаження ракети Falcon 9, а також більш потужну Falcon Heavy. Водночас SpaceX працює над створенням ще потужнішого Starship для міжпланетних перельотів.

Ілон Маск наголошує на важливості повного багаторазового використання ракет, називаючи це «Святим Граалем» ракетобудування. За його словами, ця технологія дозволить значно збільшити частоту запусків і зробить освоєння космосу доступнішим. Маск зазначає, що Starship дозволить здійснювати швидкий запуск, посадку та повторний запуск, що набагато перевищує поточні можливості Falcon 9, яка потребує нового прискорювача для кожної місії.

SpaceX готова до п’ятого випробувального польоту Starship зі своєї бази в Бока-Чиці (Техас). Однак запуск залежить від отримання ліцензії від Федерального управління цивільної авіації (FAA). Отримання дозволу затримується через зміни, які компанія внесла у профіль місії, що викликало невдоволення у SpaceX.

Раніше ми розповідали все, що ви хотіли знати про Starship.

За матеріалами Digital Trends

Українець на Марсі: NASA завершила найскладнішу симуляцію місії до Червоної планети
1,5 млрд об’єктів: опублікована найдетальніша інфрачервона карта Чумацького Шляху
Після загибелі Сонця: планета біля мертвої зорі розповіла про долю Землі
SpaceX відтворила знакову історичну світлину з інженерами Starship
Застиглі в часі: скам’янілості гірських порід натякають на давній клімат Марса
Китай запустить місію з доставлення проби ґрунту квазісупутника Землі у 2025 році
Астронавт-ветеран вразив фотографією нічного Лондона з висоти 400 км
Відсутня ланка: дивна галактика допоможе розкрити секрети перших зір
Астрономи відкрили асиметричну планету
Марсохід Perseverance виявив незвичайний смугастий камінь