Ракета Alpha встановлена ​​на стартовому майданчику

Фахівці компанії Firefly Aerospace вперше встановили повністю зібрану ракету Alpha на стартовому майданчику космодрому, що розташований на базі ВПС США Ванденберг. Подія була присвячена 60-й річниці польоту Гагаріна.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Згідно із заявою компанії, найближчим часом інженери проведуть статичні вогневі випробування першого ступеня. Після цього ракета буде готова до пуску. Попри його випробувальний характер, з ініціативи засновника компанії Макса Полякова Alpha нестиме досить значне корисне навантаження. Це кращі академічні та наукові проєкти, відібрані в межах програми DREAM (Dedicated Research and Education Accelerator Mission). Її ключова особливість полягає в тому, що всі супутники відправляються в космос безкоштовно. Проєкти з України також представлені в місії.

Firefly Alpha — це двоступенева орбітальна ракета на рідкому паливі. РП-1 і рідкий кисень подаються турбонасосами в чотири двигуни Reaver 1 на першому ступені та в один двигун Lightning 1 на другому. Разом вони здатні доставити 1000 кг на низьку орбіту або 630 кг на сонячно-синхронну. Firefly Alpha планують запустити вже наприкінці цього місяця.

Спочатку старт мав відбутися в кінці 2020 року. Однак цьому завадило кілька факторів: через пандемію COVID-19 сталася затримка з отриманням необхідних компонентів, а також виникли труднощі з переобладнанням стартового комплексу на базі Ванденберг.

Новини інших медіа
Науковці знайшли кандидата на дев’яту планету Сонячної системи
ESA використовуватиме приватну станцію Orbital Reef
Океанічні світи можуть мати дуже вузькі «зони життя»
Чи могли зміни магнітного поля Землі викликати вимирання неандертальців?
Бум! Ще один потужний сонячний спалах!
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови