Ракета Alpha встановлена ​​на стартовому майданчику

Фахівці компанії Firefly Aerospace вперше встановили повністю зібрану ракету Alpha на стартовому майданчику космодрому, що розташований на базі ВПС США Ванденберг. Подія була присвячена 60-й річниці польоту Гагаріна.

Згідно із заявою компанії, найближчим часом інженери проведуть статичні вогневі випробування першого ступеня. Після цього ракета буде готова до пуску. Попри його випробувальний характер, з ініціативи засновника компанії Макса Полякова Alpha нестиме досить значне корисне навантаження. Це кращі академічні та наукові проєкти, відібрані в межах програми DREAM (Dedicated Research and Education Accelerator Mission). Її ключова особливість полягає в тому, що всі супутники відправляються в космос безкоштовно. Проєкти з України також представлені в місії.

Firefly Alpha — це двоступенева орбітальна ракета на рідкому паливі. РП-1 і рідкий кисень подаються турбонасосами в чотири двигуни Reaver 1 на першому ступені та в один двигун Lightning 1 на другому. Разом вони здатні доставити 1000 кг на низьку орбіту або 630 кг на сонячно-синхронну. Firefly Alpha планують запустити вже наприкінці цього місяця.

Спочатку старт мав відбутися в кінці 2020 року. Однак цьому завадило кілька факторів: через пандемію COVID-19 сталася затримка з отриманням необхідних компонентів, а також виникли труднощі з переобладнанням стартового комплексу на базі Ванденберг.

Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна
Як виявити діпфейки: астрономи пропонують шукати відблиск зірок в очах
Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото
12 світлових років від Землі: James Webb зазнімкував екзопланету біля близької зорі
Наступний удар буде останнім: мікрометеороїд пробив корпус космічного телескопа вартістю 800 млн доларів
Китайський зонд знайшов воду на Місяці
Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA