Ракета Alpha встановлена ​​на стартовому майданчику

Фахівці компанії Firefly Aerospace вперше встановили повністю зібрану ракету Alpha на стартовому майданчику космодрому, що розташований на базі ВПС США Ванденберг. Подія була присвячена 60-й річниці польоту Гагаріна.

Згідно із заявою компанії, найближчим часом інженери проведуть статичні вогневі випробування першого ступеня. Після цього ракета буде готова до пуску. Попри його випробувальний характер, з ініціативи засновника компанії Макса Полякова Alpha нестиме досить значне корисне навантаження. Це кращі академічні та наукові проєкти, відібрані в межах програми DREAM (Dedicated Research and Education Accelerator Mission). Її ключова особливість полягає в тому, що всі супутники відправляються в космос безкоштовно. Проєкти з України також представлені в місії.

Firefly Alpha — це двоступенева орбітальна ракета на рідкому паливі. РП-1 і рідкий кисень подаються турбонасосами в чотири двигуни Reaver 1 на першому ступені та в один двигун Lightning 1 на другому. Разом вони здатні доставити 1000 кг на низьку орбіту або 630 кг на сонячно-синхронну. Firefly Alpha планують запустити вже наприкінці цього місяця.

Спочатку старт мав відбутися в кінці 2020 року. Однак цьому завадило кілька факторів: через пандемію COVID-19 сталася затримка з отриманням необхідних компонентів, а також виникли труднощі з переобладнанням стартового комплексу на базі Ванденберг.