Перші міжпланетні кубсати продовжують політ до Марса

NASA опублікувала новий пресреліз, присвячений обставинам польоту двох наносупутників MarCO-A та MarCO-B. Вони були запущені 5 травня разом з апаратом InSight і зараз рухаються у напрямку до Марса. За повідомленнями аерокосмічної адміністрації, обидва зонди успішно пройшли тести з передачі даних на Землю.

Крім того, апарати здійснили корекцію курсу. Згідно з пресрелізом, MarCO-A виконав маневр у штатному режимі. А ось із його «побратимом» виникли проблеми. Один із клапанів його рухової системи виявився негерметичним. Витік призвів до невеликого відхилення траєкторії апарата.

За словами інженерів, вони зберігають «обережний оптимізм» щодо MarCO-B. Апарат все ще в змозі проводити корекції курсу і виконати основну мету своєї місії. Наразі фахівці уважно стежать за його поведінкою, щоб зрозуміти ступінь серйозності проблеми.

MarCO-A та MarCO-B не призначені для проведення наукових досліджень і збору інформації. Вони були запущені в межах тесту з вивчення можливості використання невеликих апаратів, створених на базі платформи «кубсат» (CubeSat), у міжпланетних місіях. Якщо наносупутники переживуть подорож до Марса, то візьмуть участь в експерименті з ретрансляції посадкової телеметрії апарата InSIght на Землю.

Концепція експерименту з апаратами MarCO. Джерело: NASA/JPL-Caltech

MarCO мають розміри 11,8×24,3×36,6 см і масу 13,5 кг кожен. Супутники оснащені невеликими реактивними двигунами, що працюють на стисненому газі. Вони використовуються для орієнтації апаратів у просторі та невеликих корекцій курсу. Водночас їхньої потужності недостатньо для здійснення серйозного гальмівного маневру та виведення апаратів на навколомарсіанську орбіту. Тому зонди минуть Марс пролітною траєкторією, після чого вирушать у подорож у напрямку до поясу астероїдів.

За матеріалами https://www.nasa.gov