Главная Науково-освітній клуб "Всесвіт, космос, час"

Науково-освітній клуб "Всесвіт, космос, час"

Преамбула

Сьогодні тема, пов'язана з природною наукою, астрономією, космонавтикою, питаннями життя на землі і в космосі, дуже затребувана в світовому інформаційному просторі. Втім, в нашій країні, на жаль, не вистачає нефантастичного освітлення.

Наш час є епоха трансценденти людства за межами його природному середовищі існування, початок довгого і важкого шляху до зірок. В останні десятиліття, наука була збагачена з новими досягненнями, які дозволяють нам краще зрозуміти світ навколо нас і процеси, які відбуваються в ньому. Найбільші успіхи були зроблені у вивченні субатомних частинок і великомасштабної структури Всесвіту. В результаті напруженої роботи кращих умів людства, теорії вже створені, в яких фізика мікрокосму, структура і еволюція Всесвіту з'являються перед нами в їх гармонійному єдності.

Космічні телескопи рас, Хаббл, куб, Чандра, Свіфт, Спітцер, Гершель, Планка, Кеплер та інші orbited майже Земля і майже сонячно значно розширили наші можливості в області вивчення зірок, галактик, туманностей та інших небесних об'єктів. Галереї великих зображень з високою роздільною здатністю у всіх діапазонах електромагнітного спектру дивно. Реалізовані, реалізовані та заплановані грандіозні проекти для вивчення планет Сонячної системи та їх супутників за допомогою космічних апаратів. За останні 20 років, сотні планет були виявлені навколо інших зірок. Проекти вже розроблені і знаходяться під способом вивчення їх атмосфери і знайти ознаки життя на них.

Явище життя не може нікого залишити байдужим. Останні успіхи в дослідженні цього явища, спроби описати живі організми як дисипативні системи в далекі від рівноваги стани дуже цікаві. З усіх видів і форм матерії, виявлених на сьогоднішній день, вершиною складності і впорядковості є розумна людина. Щороку спроби відкрити для себе життя і розум у Всесвіті стають все більш витонченими і досконалими, але до цих пір вони не були успішними.

Палеонтологи, антропологи та археологи роблять дивовижні відкриття і відкриття. Всі нові деталі є історією походження і розвитку життя на землі-єдиний приклад населена планета, поки що доступна для нашого дослідження. Його Геологічна історія, Тектоніка, Вулканізм, атмосферних явищ і їх вплив на еволюцію життя в різних епох, народження і смерть цивілізацій, розвиток світоглядопоглядів і ідей про навколишній світ (від міфологій давніх народів до сучасних теорій) також є невід'ємною частиною знань про навколишній світ.

Основна мета

Створення клубу на базі Київського будинку вчених має слугувати метою популяризації науки, створення умов для вільного спілкування провідних фахівців у різних галузях науки, у тому числі авторів журналу «Всесвіт, космос, час»-астрономи, біологи, палеонтологи, антропологи, археологи, дизайнери та ветерани космічної галузі України, журналісти, письменники, культурні діячі – з широкою аудиторією.

Діяльності

  1. Висвітлення останніх новин астрономії, космонавтики, дослідження сонячної системи з використанням космічних апаратів, археології, палеонтології, біології, екзобіології тощо.
  2. Дізнайтеся про новітні розробки провідних вітчизняних та світових фахівців у відповідних галузях техніки та природничих наук.
  3. Зустрічі з відомими вченими (астрономами, археологами та ін.) та фахівцями космічної галузі України.
  4. Презентації тематичних видань, зустрічей з авторами, тематичними художніми та фотовиставками.

Контингент учасників

Для роботи в клубі планується запросити як доповідачів, так і учасників обговорень і семінарів провідних вчених, менеджерів і співробітників Головної астрономічної обсерваторії НАУ, Київська астрономічна обсерваторія ХНУ ім. Т. Шевченка, завідувач кафедри спеціалізованих спеціальностей Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Національний авіаційний університет, НТУ «Київський політехнічний інститут» та інших університетів, провідні спеціалісти Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, Інститут археології НАНУ та ін.

Робота клубу розрахована на широке коло студентів (школярів і студентів), представників творчих професій, журналістів, науково-технічних фахівців, читачів журналу "Всесвіт, простір, час" і всіх зацікавлених у запропонованій темі.

Форми клубної роботи

  • Лекції.
  • Звіти.
  • Круглі столи.
  • Семінари.
  • Презентаційні заходи, виставки.

Організатором і керівником клубу є Гордієнко Сергій Павлович, член Національної спілки журналістів України, член Ради палати вчених НАНУ, засновник і директор третьої планети, засновник і головний редактор видавництва "третя Планета" і нефантастичний журнал "Всесвіт, космос, час", співробітник ГАО НАНУ, є засновником і директором третього світу.

Київський будинок вчених